Havadan video görüntülenmesi ve fotoğraf çekimi konusunda çalışmalarını geliştiren DJI, dünyanın ilk Süper 35 mm kamerası olma özelliğine sahip DJI Zenmuse X7 modelini duyurdu. DJI Zenmuse X7, 6K çözünürlükte video kaydı yapabilmesiyle öne çıkıyor.

Profesyonel havadan çekim için ürünlerini ve kullandığı teknolojiyi sürekli geliştiren DJI, Inspire 2 model drone için tasarlanan yeni kamerası DJI Zenmuse X7’yi tanıttı. DJI Cinema Color sistemine sahip olan Zenmuse X7, 6K çözünürlükte video kaydı özelliğine sahip. Entegre bir drone kamera için bugüne kadar yapılmış en yüksek görüntü çözünürlüğüne sahip olan Zenmuse X7’nin göze çarpan özellikleri şu şekilde:

 • Süper 35 mm sensöre sahip.
 • 6K Cinema DNG Raw çekim yapabiliyor.
 • 5.2K Apple ProRes çekim yapabiliyor.
 • 30 fps’ye kadar çekim yapabiliyor.

Süper 35 mm Nedir?

DJI Zenmuse X7, yeni Super 35 mm sensöre sahip. Bu özellik sayesinde düşük ışıklı ortamlarda güçlü bir ISO performansı kullanabiliyorsunuz. Görüntüdeki lekelenmeyi (noise) en aza indiren Zenmuse X7, 14 dinamik aralığa sahip. Bu aralıklar, düşük ışığın bulunduğu yerlerde çekim yaparken ayrıntıları yakalamayı ve gölgeleri korumayı kolaylaştırıyor.

 

DJI Inspire 2 model drone için üretilen kamera, bu cihaza rahatlıkla entegre edilebilen bir set halinde sunuluyor. Set içerisinde en fazla f / 2.8 diyafram değerine sahip olan 16 mm, 24 mm, 35 mm ve 55 mm lensler bulunmaktadır. Drone kullanımında dayanıklı ve hafif olan bu lensler içerisinde 16 mm’de dahili ND 4 filtre bulunmaktadır.DJI Zenmuse X7 için satış fiyatı olarak 2.699 $ belirlendi. 16 mm, 24 mm ve 35 mm lensler 1300 $’dan satılırken 50 mm lens için 1200 $ fiyat belirlendi.Kamera ve tüm lenslerin içinde olduğu paketin satış fiyatı ise 3300 dolar.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
 • En Köşelerdeki WLAN

  Ofislerde tavana asılı onlarcasını görmüşsünüzdür: WLAN Erişim Noktaları (AP). Bu düz kutu…
 • Hepsi Bir Arada Modem: Netgear WAC510

  Netgear, büyük iş kurulumları hedefleyen birçok erişim noktasına sahip – bunlara Cloud ile…
 • Daha Fazla Güvenlik İçin 10 İpucu

  Windows’da virüs tarayıcısı zaten olmazsa, olmaz. Şimdiye kadar geçerli olan bu altın kura…
Daha Fazla: Donanım

Buna da Bakabilirsiniz:

En İyi Dizel Otomatik Aile Arabası

Bilindiği üzere son zamanlarda dizel araç sayısı benzinli araç sayısını geçti. Dizel araçl…