Facebook hesaplarını geçici süre ile kullanmak istemeyenler için geçici bir çözüm olan Facebook hesap dondurma işlemi hayata geçirilmiştir. Bu işlem sayesinde profiliniz kimse tarafından görünmeyecek şekilde kapatılır. Zaman zaman insanların hayatın olağan akışına uygun olarak birtakım kararlar vermesi gerekebilir. Çoğunlukla duygusal sebepler ve çevresel faktörlerle hareket ederek Facebook hesaplarını donduran ya da silen kişiler, Facebook kullanımına tekrar dönmek isteyebilir.

Facebook hesaplarınızı geçici olarak dondurmak ve devre dışı bırakmak istiyorsanız adım adım yapacaklarınız bu yazıda yer alıyor. Öncelikle bilgisayardan giriş yapanlar için sağ üstte mini profil resmi yanında yer alan ok işareti görülmektedir. Bu ok işaretine tıklayıp “Ayarlar” bölümüne giriş yapmamız gerekir. Ayarlara girince karşımıza direk olarak “Genel” ayarlar kısmı zaten açılmaktadır. Bu sayfadayken en altta bulunan “Hesabı Yönet” sekmesini göreceksiniz. Hesabı Yönet alanına girince ise alt kısımda “Hesabı Dondur” seçeneği yer alacaktır.

Mobil platformlardan facebook uygulamasına giriş yaptıysanız ayarlar bölümüne ulaşmak için genellikle sağ altta yer alan ve üst üste üç beyaz çizgi olan butona tıklamalıdır. Üstteki adımların aynısını takip edin hesap dondurma işlemini başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

Hesabı Dondur dediğinizde karşınıza şifre ekranı çıkar. Şifrenizi doğru girmenizle birlikte artık facebook hesabınız donar. Bu dondurma işleminin geçici bir çözüm olduğunu şimdiden söylemek gerekiyor ancak facebook hesabınıza yeniden giriş yapmadığınız sürece hesap bu halde kalmaya devam eder.

Geçici bir çözüm ile Facebook hesabını dondur işlemi yapan kişiler bu işlemi iptal etmek istiyorsa tek yapması gereken e-mail adresi ve şifre ile yeniden hesaba giriş yapmaktır. Böylece Facebook hesabınız içeriğinden hiçbir şey silinmeden bıraktığınız gibi karşınızda olacaktır. Hesabı kalıcı olarak silmek için ise başka bir yola başvurulmalıdır.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Sosyal Medya

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…