Bu yazımızda sizlere LG telefondan ekran görüntüsü almanın en sıkıcı, en bilindik yollarından bir liste yapmayacağız. Bizim için en kolay ve basit olduğunu düşündüğümüz ancak birçok sitenin listelerine bile koymadığı en kolay yolunu göstereceğiz.

Tabii öncelikle bu özelliği kullanabilmeniz için LG markalı bir telefona sahip olmanız gerekmektedir.

Eğer sizin de bir LG telefonunuz varsa ekran görüntüsü almanız çok kolay artık. LG’nin kullanıcıları için geliştirmiş olduğu Quickmemo+ isimli uygulamayı kullanarak tuş bile kullanmadan, tek dokunuşla ekran görüntüsünü alabilirsiniz.

Uygulamanın imlecini kısayol tuşlarına eklediğiniz taktirde, tek dokunuş ile ekran görüntüsünü alabilirsiniz. Dokunduktan sonra galeriye kaydedebileceğiniz gibi üzerine notlarınızı da alıp Quickmemo uygulamasına da kaydedebilirsiniz.

Peki Google Play’de bulunmayan bu uygulamayı nasıl yükleriz ? Bu sorunun cevabı için aşağıda gerekli açıklamaları yaptık.

Quickmemo+ Uygulaması Nasıl Yüklenir ?

Evet, her LG kullanıcısı yanlışlıkla bu uygulamayı bir kere silmiştir. Sildikten sonra ekran görüntüsü alma konusunda en kolay uygulama olduğunu da farketmişizdir. Peki storeda arayıp da bulamadığımız bu uygulamayı nasıl yükleyeceğiz ?

İşte sizlere Quickmemo+ uygulamasının nasıl yüklendiğini gösteriyoruz.

Ayarlar >> Genel >> Telefon hakkında >> Genel >> Güncelleme merkezi

İşte burada yer alan güncellenme merkezinden LG’ nin bizlere sunmuş olduğu sistem uygulamalarından istediklerinizi seçebilirsiniz. Tabii Quickmemo+ uygulamasını da yüklemeden geçmeyin. 🙂


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Ecem Birce Tuzcu
Daha Fazla: Android