Google Play Mağazası zaman geçirmek için indirebileceğiniz yığınla oyuna sahip. Fakat Android işletim sistemli bir tablet veya akıllı telefonunuz yoksa, bu keyiften mahrum olmak yerine Remix OS işletim sisteminden yardım alabilirsiniz. Yazılım, özelleşmiş bir işletim sistemi üzerinden bilgisayarınızda Android kullanmanızı sağlıyor. Remix OS programını iki şekilde kullanmak mümkün: Windows’unuza yükleyebilir veya USB bellek üzerinden başlatılabilecek bir işletim sistemi şeklinde kurulum yapabilirsiniz. İki durumda da ilk olarak EXE dosyasına çift tıklamalısınız. Ardından kurulum asistanından “Type” sekmesini bulun ve buradan hard disk veya USB seçeneklerinden birini işaretleyin. Ayrıca EXE dosyası ile aynı klasörü paylaşan ISO dosyası için de bir adres belirlemeniz gerekecek. Bir sonraki adımda istediğiniz boyutu belirleyin. (Minimum 8 GB boş alana ihtiyacınız olacak, yani USB belleğiniz de minimum 8 GB olmalı.)

Depolama alanı arttıkça yükleyebileceğiniz uygulama ve oyun sayısı da artacaktır. Kurulum sonrasında sisteminizi yeniden başlatmalısınız. Bundan böyle bilgisayar başlatılırken “Remix OS” seçeneği ile Android platformuna geçiş yapabileceksiniz. İlk çalıştırmada sistem başlatma işlemleri kapatılmamış olacağından, güzel görünümlü “Start” butonu ile Remix OS’yi açabilirsiniz.

Öneri: Geliştiriciler tarafından önerildiği üzere USB 3.0 destekli bellek ve yuva kullanarak maksimum performans verimi sağlayabilirsiniz.

Öneri: Şayet ilk çalıştırmada fare imlecinizi bulamazsanız farenizin USB kablosunu kısa süreliğine çıkartıp geri takın. Çalışmaya başlayacaktır.

İşletim Sistemi: Android

Dil: İngilizce


 • Remix OS Nedir? Nasıl Kurulur?

  Remix OS Nasıl Kurulur? Nedir?

  Karşımıza CES 2016 etkinliğinde çıkan Remix OS dikkatleri kullanışlı yapısı ile çekmiştir.…
Daha Fazla İlişkili Makale
 • Instagram Alışveriş Özelliği

  İnternet üzerinden alışveriş hacmi arttıkça, birçok popüler sosyal medya uygulaması, bu me…
 • Hayat Kurtaran USSD Kodları

  Akıllı telefonlar ile hayatımız oldukça kolaylaştı, ancak bu rahatlık bazı riskleri berabe…
 • eSIM Nedir, Ne işe yarar?

  eSIM teknolojisi nedir, hangi telefonlarda kullanılacak? Oldukça yeni bir teknoloji olan E…
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Android

Buna da Bakabilirsiniz:

Instagram Alışveriş Özelliği

İnternet üzerinden alışveriş hacmi arttıkça, birçok popüler sosyal medya uygulaması, bu me…