Dünyanın en güçlü internet sitelerinden Amazon, yeni bir satın almayla birlikte online alışveriş sektöründe yeni bir adım atmaya hazırlanıyor. Amazon, yeni uygulaması sayesinde kıyafetlerin sanal olarak denenmesine imkan verecek ve internetten alışveriş deneyiminin gerçeğe yakın olmasını sağlayacak.

New York merkezli Body Labs isimli girişim, Amazon tarafından tarafından satın alındı. Satın almanın detayları açıklanmazken, bu işlemin 50 ile 70 milyon dolar arasında olduğu tahmin ediliyor. Body Labs şirketi, insan vücudunu 3B olarak tarayan bir teknoloji geliştirmesiyle biliniyor.

İnsan vücudunu ve hareketleri 3B olarak tarayan Body Labs, bu yazılımı diğer şirketlere satıyordu. Daha çok oyun ve animasyon sektöründe kullanılan bu teknoloji, Amazon tarafından farklı bir alanda kullanılarak online kıyafet alışveriş sektöründe yeni bir adım atılmasını sağlayacak.

Son dönemlerde alışveriş konusunda moda kategorisine yönelen Amazon’un bünyesindeki moda şirketlerinin sayısı 7’ye yükseldi. Echo Look gibi giyim odaklı cihazlar, kıyafet abonelik servisi ve Style Check isimli bir kıyafet öneri motoru üzerinde çalışan Amazon, hız kesmeden yenilikçi çalışmalarına devam ediyor. Body Labs’ın satın alınmasıyla birlikte Amazon sitesinde kıyafetlerin sanal olarak denenmesine olanak sağlayacak. Bu durum, online kıyafet alışverişlerinde alışveriş gerçeğe daha yakın olmasını sağlayacak.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Gündem

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…