SUV modellerinde düşük hacimli motorların kullanılmasıyla birlikte bu araçlara gösterilen ilgide de büyük bir artış meydana gelmeye başladı. Bilindiği üzere kısa bir süre önceye kadar genel olarak SUV modellerinde büyük hacimli motor seçenekleri kullanılmakta ve bu durumda da hem yakıt tüketimi hem de vergi problemleri ortaya çıkmaktaydı.

Yeni SUV modellerin hemen hepsinde yakıt tüketimlerinin son derece ekonomik seviyelerde olduğu ve vergilerinin de düşük olduğu dikkatlerden kaçmıyor. Sizlere bu yazımızda günümüzde en çok tercih edilen ve aynı zamanda da en az yakıt tüketim değerine sahip dizel otomatik SUV modellerini ele alacağız.

Renault Kadjar 1.5 DCi EDC

Renault’un özgün tasarıma sahip olan Kadjar modeli 1.5 litre hacmindeki dizel motoru ve EDC otomatik şanzımanıyla ortalama 5.6 litrelik yakıt tüketimine sahiptir. Fabrika verilerinde minimum tüketim değeri olarak ise 3.8 litre veriliyor.

Volkswagen Tiguan 2.0 TDI DSG

Alman devinin büyük bir ilgi gören Tiguan modeli 2.0 litrelik turbo dizel motoru ve DSG güç aktarma organıyla hem performans hem de yakıt tüketimi konusunda büyük bir avantaj sunuyor. Fabrika verilerinde aracın yakıt tüketimi 5.7 ile 6.7 litre aralığında veriliyor.

Kia Sportage 2.0 CRDi AT

Ülkemizde büyük bir ilgi gören Kia Sportage modelinin 2.0 litrelik dizel seçeneği hem otomatik şanzıman seçeneğiyle hem de düşük yakıt tüketimiyle dikkat çekiyor. Araç 6.3 litre ile 7.5 litre aralığında bir tüketim değerine sahiptir.

Hyundai Tucson 2.0 CRDi AT

Hyundai ix30 yerine geçen ve satışa sunulduğu an itibariyle son derece büyük bir ilgi gören Hyundai Tucson modeli güçlü ve verimli motorlarıyla dikkat çekiyor. 2.0 litrelik dizel motoru performans beklentisini sağlarken 6.5 – 7.5 litre yakıt tüketim değerleriyle de ekonomikliğini en iyi şekilde ortaya koyuyor.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Otomobil

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…