Counter-Strike Lan Görme Sorunu

Counter Strike’da Lan görme sorununun çözümünü bu yazımızda detaylıca anlatmaya çalıştık. Counter-Strike‘nın tüm sürümlerinde karşılaşabileceğiniz bu sorun oldukça sıkıcı bir hale gelmeye başladı.

Öncelikle lan bağlantısıyla oynayabilmek için oynayacağınız arkadaşlarınız ile aynı modem ile bağlantı sağlıyor olmanız gerekiyor. Aynı modemi kullandığınızdan emin olunuz. Ayrıca mobil erişim noktasını kullanarak da beraber oynayabileceğinizi unutmayın.

Buraya kadar normal prosedür ile geldik. Bu nokta da arkadaşlarınızın bağlantısı gözükmüyor, yani birbirinize bağlanamıyorsanız sorun yaşadığımız noktadayız demektir ve kısa bir çözümle halledeceğiz.

İlk yöntemimiz güvenlik duvarını kapatmaya dayalıdır. Güvenlik duvarınız oyunun çalışmasını engelliyor olabilir. Güvenlik duvarını nasıl kapatacağınızı bilmiyorsanız Windows Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır? adlı yazımızı okumanızı öneririz.

İkinci yöntemimiz ise modeminizi kapatıp tekrar açmak olacaktır. Modeminizi fiziksel anlamda yeniden başlatabileceğiniz gibi modem arayüzünüzdende yerinizden kalkmadan yeniden başlatabilirsiniz. Modem Arayüzüne Nasıl Girilir? yazımız sizlere bu konu da yardımcı olacaktır.

Aklınıza takılan kısımlarda yorum yazmayı unutmayınız.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Oyun

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…