Trafik, belediye, bankacılık ve askerlik gibi onlarca işleme kolayca erişim imkanı sağlayan e-Devlet sitesi, son eklenen soyağacı sorgulama hizmeti ile büyük ses getirdi. Birçok kişinin merak ettiği soyağacı, e-Devlet’teki yeni hizmet ile 1800’lü yıllara kadar sorgulanabilir hale geldi.

E-Devlet’teki Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü başlığa altında Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama bölümü, kısa sürede büyük ilgi gördü. Vatandaşların gösterdiği yoğun ilgi, zaman zaman siteye erişimin kesilmesine neden oldu. Alt-üst soy bilgisi sorgulama kısmına girenler, “Şu anda kullandığınız hizmette yaşanan talep yoğunluğu nedeni ile işleminiz sıraya alınmıştır. İşlem sonucunuz birazdan otomatik olarak görüntülenecektir” uyarısıyla karşılaşmaya başladı.

E-Devlet Üzerinden Soyağacı Nasıl Öğrenilir?

E-Devlet sitesinden soyağacı sorgulaması yapmak için öncelikle e-Devlet şifresi veya banka bilgileri ile sisteme giriş yapmanız gerekiyor. Ardından Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümü altında yer alan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama ekranını açmanız gerekiyor.

Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü bölümünde bulunan Alt-Üst Soy Bilgisi Sorgulama butonuna tıkladıktan sonra 1800’lü yıllara kadar uzanan soyağacı bilgilerine ulaşabiliyorsunuz. E-Devlet üzerinden soyağacı sorgulama kısmına direkt ulaşmak için turkiye.gov.tr/nvi-alt-ust-soy-bilgisi-sorgulama linkini kullanabilirsiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Gündem

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…