İnternet öyle geniş bir ağa dönüştü ki, her gün onlarca web sitesi açılıyor ve kapanıyor. Bu arada gereksiz internet siteleri de sayısı azımsanmayacak şekilde artıyor. Aslında başlıkta ”gereksiz” olarak nitelendirmemiz sizi yanıltmasın, bazıları gerçekten eğlenceli veya ilginç olabiliyor. Yani burada sizin için derlediğimiz siteler arasında amaçsız, işsiz, ilginç ve saçma olarak yorumlayabileceğiniz siteler de yer alıyor.

Boş zamanlarını değerlendirmek için kurulan bu siteler, internet aleminde azımsanmayacak şekilde artarken bazıları dünya üzerinde birçok kişi tarafından bilinir hale de gelebiliyor. İşte en gereksiz internet siteleri derlemesi:

Staggeringbeauty.com

”Şiddetle Sallayın” sloganıyla yayın yapan bu sitede beyaz zemin üzerine siyah bir yılan eklenmiş. Fare imlecini takip eden yılan, şiddetli bir şekilde imleci takip ettiği zaman adeta deliriyor. Delirdiği zaman ise ekranda renkli ve flaş patlaması içerikler beliriyor.

Epilepsi hastalarının siteye giriş yapması, aşırı karmaşadan dolayı sakıncalı olarak niteliyor.

Leekspin.com

İşte amaçsız sitelerden biri olan ”Pırasa Çevir” sitesi, elinde pırasa sallayan Anime karakteri ile vakit geçirmek için tasarlanmış. Sitenin ana ekranının açılmaması durumunda Adobe Flash etkinleştirmeniz gerekiyor.

Şarkının adını merak edenler için: Loituma – “Ievan Polkka” (Eva’s Polka)

Pixelsfighting.com

Piksellerin savaşını izleyeceğiniz ilginç ve amaçsız bir site… Siteye girdikten sonra her seferinde farklı iki renk pikselin olduğu bir kutucuk görüyorsunuz ve bular birbiriyle savaşıyor.

Trashloop.com

Çöp kutusu ismini taşıyan bu sitenin diğerlerine göre biraz da olsa amacı bulunuyor. Biraz eğlenceli çoğunlukla ise can sıkıcı olan bu siteye girdikten sonra karşınıza bir çöp kutusu ve kağıt çöp çıkıyor.

Kağıt çöpü imleç yardımıyla sürükleyerek çöp kutusuna fırlatabiliyorsunuz. Fakat kısa bir süre sonrası garip bir ses çıkıyor ve attığınız çöp, kutudan dışarı fırlatılıyor.

Randomcolour.com

Adından da anlaşılabileceğini gibi ”Random Colour” isimli bu siteye girdiğimiz zaman, farklı renkler çıkıyor. Siteye her girişte farklı bir renk arka plan olarak karşımıza geliyor. Başka bir özelliği de bulunmuyor.

Rrrgggbbb.com

Red, Green ve Blue yani bilgisayar dünyasındaki ana renkleri temsil eden bu siteye girdiğimiz zaman karşımıza RGB yazısı geliyor. İmleç ile bu harflerin üzerine geldiğimiz zaman, hem İngilizce olarak baş harfi söyleniyor hem de arka plan, o renge göre değişiyor.

Fallingfalling.com

Türkçe karşılığı ”düşüş” olan bu site, epilepsi hastası olanlar için pek uygun değil. Art arda düşen renkler ve arka plandan gelen müzik sesi…

Sanger.dk

Flash player destekli bir site daha. Köpekleri seviyorsanız ve Pug ırkı size tatlı geliyorsa, oldukça hoşunuza gidebilecek bir site aslında. En azından siteye girdiğiniz zaman suratınızda bir gülümseme olacaktır. Siteye girince ekranı yalayan bir Pug köpek görüyorsunuz karşınızda.

Koalastothemax.com

Gereksiz internet siteleri yazımızda yer almaya hak kazanan bir başka ise dairelerden oluşuyor. İmleç ile dairelerin üzerine geldikçe ise bu daireler giderek bölünüyor ve küçücük bir hal alıyor. İlginç bir site, ilk başlarda biraz rahatlatıcı etkisi olabiliyor.

BONUS: Theuselessweb.com

The Useless Web isimli sitenin Türkçe karşılığı kullanışsız web anlamına geliyor. Bonus olarak eklediğimiz bu site, aslında internette ne kadar yararsız, gereksiz site varsa hepsini birleştiriyoruz. Siteye girip Please butonuna her tıkladığınız başka bir saçma sapan siteye giriyorsunuz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: İnternet

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…