Bilindiği üzere son zamanlarda dizel araç sayısı benzinli araç sayısını geçti. Dizel araçlarda yaşanan yoğun rağbetin nedeni bu araçların yakıt tüketimini değerlerinin oldukça düşük olması.

Günümüzde birçok şehirde artık trafik problemi var. Bundan bir kaç yıl önce tek tük araba gördüğümüz sokaklar şimdi açık otoparklara dönüşmüş durumda. Bu nedenle otomatik araç almak artık bir ihtiyaç. Bununla birlikte alınan aile arabalarının bayanlar tarafından da kullanılabileceği düşünülürse aile araçlarının otomatik olması bu ihtiyacı zaruri hale getiriyor.

Peki Hangi Dizel Otomatik Aile Aracı?

Aileler için ideal olan araç segmentleri: min aileler için B segmenti, normal aileler için C segmenti olarak ele alınabilir. D segmentindeki araçlar ise daha çok lüks ve konfor açısından farklılık sağlıyor.

Yakıt Tüketimi Açısından

Dizel otomatik aile aracı seçiminde önceliğiniz yakıt tüketimi ise Ford Fiesta Power Shift, Volkswagen Polo DSG, Opel Corsa Easy Tronic, Renaul Clio, Toyota Yaris gibi araçlardan birini seçmelisiniz. Tabi bu sıraladığımız bu B segmenti araçları hacim olarak küçük olduğu için büyük ailelere hitap etmeyebilir.

Önceliğiniz Genişlik İse

Ailenizin genişliği dizel otomatik araç seçiminde genişliği sizin için öncelik kılıyorsa: Ford C-Max Power Shift, Citroen C4 Picasso gibi araçları tercih edebilirsiniz. Ayrıca C segmentinde yer alan araçların Station Wagon modellerinide düşünebilirsiniz.

Önceliğiniz Hem Yakıt Ekonomisi Hem Konfor İse

C sınıfı dizel otomatik araçlar orta büyüklükteki aileler için hem genişlik hem yakıt ekonomisi hem performans hemde konfor için ideal aile arabaları olarak tanımlanabilir. Bu segmentte yer alan sedan (uzun) araç olarak Volswagen Jetta DSG, Oper Astra, Ford Focus Power Shift, Toyota Corella, Renaul Fuluence EDC, Skoda Octavia DSG gibi araçları tercih edebilirsiniz.

C segmentinde yer alan hatchback (arkası kesik) dizel otomatik aile aracı olarak: Volkswagen Golf DSG, Toyota Auris, Opel Astra HB, Ford Focus HB Power Shift, Renault Megane EDC, Seat Leon DSG, Citroen C4 gibi otomobilleri düşünebilirsiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Otomobil

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…