Erken Kalkan Başarıyor mu?

Başarılı insanların ortak özellikleri bizlere başarıya giden yolda ilk adımı gösteriyor.

Erken kalktığınızda artık saatler sizindir. Sessizliğin içerisinde çalışmalarınızda sabahın verdiği odak potansiyeli sayesinde başarı elde edebilirsiniz. İşlerinizi erkenden hallederek gün içerisinde daha verimli çalışabilirsiniz. Özellikle öğrenciler için okula gitmeden 2-3 saat çalışma fırsatı oldukça değerlidir. Sabahları kalkmanın zor olduğunda hemfikiriz sanırım. Zor olmadan bir şeyler başarılır mı? Başarı için değeceğinde de hemfikiriz sanırım. Gelin erken kalkan başarılı isimlere bir bakalım.

Richard Branson, özel adasında olsun olmasın her gün 5:45’te uyanıyor. Çalışmalarına başlayana kadar egzersiz ve kahvaltı yapıyor.

Erken Kalkanın Başarıyor mu?

ABD’nin 44. Başkanı Barack Obama’nın Avukat eşi Michelle Obama’da 4:30’da uyanarak sporunu yapıyor.Erken Kalkanın Başarıyor mu?

Tim Cook 3:45’te uyanıyor. Spor yapıyor, e-postaları cevaplıyor ve ofise gitmeden kahvesini içmeyi de ihmal etmiyor.Erken Kalkanın Başarıyor mu?

Howard Schultz, 4:30’da uyanıyor ve eşiyle birlikte bisiklet sürüyor. Gene kahve içmeyi ihmal etmeyenlerden.Erken Kalkanın Başarıyor mu?

 

Bob Iger 4:30’da uyanıyor. Egzersiz, müzik, gazete, e-posta, TV rutinini tamamlıyor.Erken Kalkanın Başarıyor mu?

Ve aklınıza gelen diğer tüm başarılı insanların ortak noktası: erken kalkmak. Bir şeyi fark ettiniz mi? Hemen hemen hepsi spor yapıyor sabah kalktığında. Bir araştırmaya göre 20 dakikalık bir spor, 12 saatlik zihinsel rahatlık sağlıyor. Buna bakarak başarılı insanların zindelik içerisinde işlerini yaptıkları sonucuna varabiliriz. Ya egzersiz fikrini sevmediysem, o zaman ne yapacağım diyebilirsiniz.

Ortalama 7 saatlik bir uyku sonrası 0,5 litre su içmeniz önerilir. Yatağınızı toplayın. İyi, sağlıklı bir kahvaltı yapınız. Kafeinli bir kahve içmeyi unutmayın. Gün içerisinde yapılacak işlerinizi öncelik sırasına koyunuz. Erkenlik her zaman, herkes için önerilen bir sözcüktür. Ortalama bir insanın 7-8 saat uyuduğunu belirtmeliyiz. Sizde daha az olacak şekilde toplam uyuma saati belirleyebilirsiniz.

(Şahsen ben 22:00’da uyuyup, sabah 05:00’da kalkarak işlerimin başına erkenden oturuyorum. Sizlerde kendinize bu tarz bir saat belirleyebilirsiniz.)

Sizlere yardımcı olacak 2 video bırakıyorum. Ayrıca sabah kalkmak içinde güzel bir alarm sesi.

Alarm ise hemen aşağıda. Hem motive edici, hemde tam tarzım. Fakat sabah kalkamayan kişiler için alttaki parçanın hemen altında da sizleri yataktan fırlatacak bir parça bulabilirsiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Liste

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…