Firefox Nightly tam olarak nedir ve ne işe yarar? Normal Firefox uygulamasından farkı nedir, Ekstra özellikleri nelerdir?

Firefox Nightly, Dünyaca ünlü Web tarayıcı Mozilla Firefox tarafından geliştirilmiştir. Normal de Web sürümü, Android ve iOS sürümleri uygulama marketlerinde kullanımındadır.

Birçok kullanıcı tarafından kullanılan Mobil cihazlarda çalışmak için tasarlanmış Android ve İos içinde mobil sürümlere ait uygulamaları da vardır.

Ancak Firefox Nightly bu sürümlerde farklı ve özel bir uygulamadır, Firefox geliştirici uygulamasıdır.

Firefox Nightly, geliştirme amaçlı kullanılan bazı ama kimsenin bilmediği sürümlerinden birisine verilen isimdir. Firefox Nightly, diğer anlamda bir test uygulamasıdır. Ve şuan için yayımlanmış ve kullanılabilir durumdadır.

Belki eskiler bilir, Firefox Aurora ismiyle yayımlanan bu geliştirici sürümü, Firefox Nightly ismiyle kullanılabilir durumdadır.

Tarayıcı üreticileri, daha sonra yapacakları yeni özellikleri güvenilir bir ortamda test etmek ve kullanıcı deneyimlerini öğrenmek isterler.

Kullanıcılar tarafından bunun avantajı ise, yeni özelliklere, daha yeni sürüm tarayıcı çıkmadan kavuşmak olur, üreticiler açısından ise, yeni özellikleri test etme imkânlarını bulmuş olurlar.

Firefox Nightly Özellikleri Nelerdir?

Yeni sürümde, yer imi yöneticisi ve tarayıcı içinde klasörler ve sitelere kayıt altına alabileceğiniz akıllı tarayıcı sistemi geliştirilmiş durumda, sizde yeni özellikleri gelmeden kullanmaya başlayabilirsiniz.

Henüz test aşamasında olan bu uygulamayı Google Play üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz, İndirme bağlantısı aşağıda verilmektedir.

Firefox Nightly Android indirme bağlantısı için tıklayın.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Akıllı Telefon

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…