1 yılı aşkın süredir GM 5 Plus model telefon kullanan biri olarak, telefonun kullanımda olduğu süre boyunca karşılaştığımız sıkıntıları ve özellikleri bu yazıda derledim. GM 5 Plus teknik özellikleri ve telefon hataları ile ilgili yorumları bu yazıda bulabilirsiniz.

General Mobile firması tarafından üretilen GM 5 Plus, ilk olarak MWC 16’da tanıtılmıştı. 999 TL ücret ile Türkiye piyasasına giriş yapan telefon, düşük fiyatı ve yüksek özellikleri ile dikkat çekmişti.

GM 5 Plus kutu içeriğinde USB Type C arabiriminde şarj kablosu bulunuyor. Yani normal Android cihazlardan farklı bir şarj kablosu bulunuyor. Kutu içeriğinde gelen kulaklık ve adaptörün yanında iki adet şarj kablosu ve microUSB dönüştürücü de bulunuyor.

General Mobile GM 5 Plus Özellikleri

Full HD çözünürlükte 5.5 inç IPS tabanlı ekranı bulunan GM 5 Plus telefonun ekranı Corning Gorilla Glass 4 ile korunuyor.

8 çekirdekli telefonun 3 GM Ram özelliği bulunuyor. 13 megapiksel arka ve ön kameraya sahip olan GM 5 Plus, 3.100 mAh kapasiteli bataryaya sahip. Telefonun dahili depolama alanı ise 32 GB ve microSD kart ile 128 GB kapasiteye kadar çıkabiliyor.

GM 5 Plus, 4,5 G konusunda da iddialı telefonlardan biri. Cat 7 sınıfındaki LTE modem kullanılan telefonda indirme hızı 300 Mbps’e kadar ulaşırken, upload hızı da 100 Mbps’e kadar çıkıyor.

General Mobile GM 5 Plus Yorumları

GM 5 Plus telefonun bazı kronik hataları, hemen hemen bütün üretilen cihazlarda benzerlik göstermektedir. Özellikle telefonla konuşurken sesin az gitmesi ve az gelmesi, bu telefonda en fazla görülen sorundur.

Konuşma esnasında karşı tarafın sesini duymakta güçlük çekiyor ve karşı taraf sizin sesinizi çok az duyduğunu söylüyor olabilir. Böyle bir durumda cihaz garanti kapsamındaysa, garantiye göndermeniz en doğru seçenektir. Kısa sürede telefon yapılarak geri gönderilmektedir.

GM 5 Plus’taki bir başka sıkıntı ise ekranda yaşanmaktadır. Ekranın özellikle sol üst köşesinde zamanla renk atması durumu yaşanmaktadır. Sarıya yakın dönük bu renk atması, bu telefonun üretilen hemen hemen her cihazında görülen bir sorundur. Bu sorun da garanti kapsamında çözülmektedir.

Telefonlarda merak edilen bir diğer başka soru ise şarjının, bataryasının ne kadar süre gittiğidir. GM 5 Plus, ilk aldığınız zaman ortalama 1 günü rahat bir şekilde çıkartırken 1 sene sonunda 1 günlük bataryayı zor çıkartmaktadır.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
  • Firefox Nightly Nedir?

    Firefox Nightly tam olarak nedir ve ne işe yarar? Normal Firefox uygulamasından farkı nedi…
  • LG G6 18:9 Ekran Oranı Nedir?

    Lg tarafından tanıtımı yapılan yeni Amiral gemisi G6 modelinde kullanılan 18:9 ekran oranı…
  • Cep Masaüstü Nedir?

    Samsung Galaxy S8 gibi Premium akıllı telefonlar performans bakımından ofis PC’lerinden da…
Daha Fazla: Akıllı Telefon

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…