Haftanın Youtube Kanalları #1

Bu ilk serimizde, dijital-girişim-inovasyon-röportaj etiketlerine sahip kanallar yer alıyor. Konuşmalarıyla, sohbetleriyle, fikirleriyle yep yeni insanlarla tanışacaksınız. Ayrıca pek bilinmeyen kaliteli kanallara da yer vereceğiz listelerimizde. Gelişen dijital dünyanın vazgeçilmez bilgi paylaşım platformu olan Youtube insanlara Youtuber adı verilen bir meslekte kazandırdı. Youtuberlar artık para kazanıyor, ünleniyor. Ayrıca platformun verdiği özgürlük ile bir çok TV programı tadında kanallarda var. Hemde bu programlarda gerçek oyuncular, sunucular yer alıyor. Yani kendi özgür platformlarını televizyonun dışında oluşturuyorlar. Bu özgür platformda Türk Youtuberlar neler yapıyor?, Hangi kanallar var? Gibi sorularınızı cevaplayacağız.

Hadi gelin hep beraber bu kanallara bakalım.

1- Barış Özcan

Haftanın Youtube Kanalları #1

Buraya tıklayarak gidebileceğiniz bu kanalda teknoloji, sanat, tasarım konularında hikayeler, kendi deyimiyle Storyteller olan Barış Özcan’ın harika diksiyonu ve ses tonuyla daha önce hiç bakmadığınız açılardan, oldukça ilginç düşünce dünyasına gireceksiniz. Ayrıca Youtube Türkiye kullanıcıları onu oldukça sevmişe benziyor zira 1 yıla yakın bir süre de 169 bin aboneye sahip ve her geçen gün abone sayısı artıyor. Tedx başta olmak üzere bir çok alanda konuşmalar yapıyor. Sadece Storyteller değil ayrıca iyi de bir okuyucu. Okuduğu kitapları veya takipçilerinin gönderdiği kitapları okuyarak en güzel anları paylaşıyor. Her Pazar 1 video geldiğini de belirtelim.

En çok izlenen videosu:

2- Başka Bir Şey

Haftanın Youtube Kanalları #1 (2)

Buraya tıklayarak gidebileceğiniz bu kanalda Edelkrone ekibinin fikirlerine tanık olacaksınız. Kanal üzerinden bölüm bölüm ilerleyen ekip, izleyicilerinde oluşturdukları gurur ve motivasyon ile 69 bin aboneye sahip. 2 haftada bir veya ayda bir şekilde bölümler yayınlayan bu ekibe gelin bakalım. Edelkrone şirketi  2009 yılında kuruldu ve kamera aksesuarları üretiyor. Kurucusu Kadir Köymen. Edelkrone ofisi Ankara’da bulunuyor.  Ayrıca videolarda da bol bol kendisinin ve ekibinin harika fikirlerini göreceksiniz. Ayrıca “oqloq” adındaki projeleri ve buna benzer projeleriyle de kamera ekipmanlarının dışında çalışmalar yapmaktadırlar. Bu inovasyon ekibinin her bölümünü izlemenizi öneririz.

3- Çay Kahve İnsan

Haftanın Youtube Kanalları #1 (3)

Buraya tıklayarak gidebileceğiniz bu kanal oldukça yeni olmasına karşın Youtube dünyasına iyi bir girişim yaptı. Zaten amaçta bu, “girişim”. Girişim dünyasındaki isimlere izleyicilerin akıllarındaki soruları soran Momoth girişimi bir kanal. İlk konseptin adı: “Ben Girişim” şuanda aktif olarak yayın hayatına devam etmekte. Bu oluşumun kurucusu ise Tarık Çayır. Henüz kanalın 475 abonesi bulunmakta, ama hızla artacağı apaçık. Her hafta Çarşamba günü saat 09.00’da yeni bir girişim videosu yayınlanıyor.

En çok izlenen videosu:

4- Yazarından Dinle

Haftanın Youtube Kanalları #1 (4)

Buraya tıklayarak gidebileceğiniz bu kanal yapıt sahibi her insan ile röportaj yapıyor. Oldukça yeni bu kanalın henüz 502 abonesi bulunmaktadır. Yazar, girişimci, şarkıcı vb. alanlardaki insanlar ile yapılan röportajların mottosu ise “Bir kitabı yazarından daha iyi kim anlatabilir ki? “.

En çok izlenen videosu:

5- İlker Gümüşoluk

Haftanın Youtube Kanalları #1

Buraya tıklayarak gidebileceğiniz bu kanalın en popüler konseptinin “Apartman Sohbetleri” olduğu apaçıktır. Sinema TV Bölümü mezunu İlker Gümüşoluk, radyo şovunda program partnerliği ve stand up gösterileri yapmıştır. Ayrıca seslendirmelerde yapmaktadır. Apartman Sohbetleri konseptini açıklayacak olursam, röportaj şeklinde sımsıcak, neşeli sohbetler diyebiliriz. 24 bin abonesi bulunan kanalın daha fazla abone hak ettiğini söylemeliyim.

En çok izlenen videosu:

Şimdilik 5 adet birbirinden kaliteli bu kanallar yeterli olacaktır. Bir sonraki kanallarda aklımızda, sitemizi haftaya kontrol etmeyi unutmayınız. Aklınıza takılan kısımları sormayı çekinmeyiniz lütfen.


  • Haftanın Youtube Kanalları

    Haftanın Youtube Kanalları #3

    Bu hafta kültürel anlamda sizlere çok şey katacak kanalların ağırlıklı olduğu bir listeyle…
Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Liste

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…