Haftanın Youtube Kanalları serimizin ikinci yazısınız yazıyoruz. Aşağıdan bir önceki seriye ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda dijital-yazılım-yaşam gibi etiketlere sahip kanallar yer alıyor.

Haftanın Youtube Kanalları #1

1-) Doğukan Güven Nomak

Haftanın Youtube Kanalları #2 Doğukan Güven Nomak

Liste başlığına tıklayarak gideceğiniz bu kanalda, yazılım ve tasarım konulu videolar yayınlanmaktadır. Gelişen teknolojiyle her geçen gün değeri artan ve anlaşılan dijital dünya da büyük rol oynayan yazılımcı ve grafikerlerin serüvenlerinde öğrendikleri en önemli tecrübeleri sohbet-röportaj şeklinde bu kanalda yayınlanmaktadır. Sektörün içinde veya başından olun fark etmeksizin geliştirici ve tasarımcı sohbetleri sizin hayatınıza dokunacak nitelikte. Kanalına kendi ismini veren Doğukan Güven Nomak, Front-End teknolojileriyle ilgilenmekte ve bu sıralar Youtube dünyasına başarılı bir giriş yapmıştır.

En çok izlenen videosu:

2-) BilgisayarKavramlari

Haftanın Youtube Kanalları #2 BilgisayarKavramlari

Kanal ismindende anlaşılacağı üzeri bilgisayar kavramları üzerinde her türlü videolar çekilmektedir. Kanal kitlesi özellikle yazılım dünyasına yeni girmiş kişilerden oluşsa da, videoların kalitesi her kitleye uygun bir biçimde. Sadece öğrencilere ve yeni başlayan kişiler için videolar değil, ayrıca Yazılım Mühendisliği dersleri, MySQL dersleri, C programlama, Rapid Miner gibi kategorilerde derslerde yayınlanmaktadır. Bilhassa yazılım ve bilgisayar mühendisliği öğrencilerinin takip etmesi gereken bir kanal.

En çok izlenen videosu:

3-) Uğur Özyılmazel

Haftanın Youtube Kanalları #2 Uğur Özyılmazel

Kendi ismini verdiği Youtube kanalında geliştiriciler ile DevPod adı verilen bir seri de buluşuyor. DevPod serisinde canlı olarak birbirleriyle serüvenleri hakkında konuşan geliştiriciler sizlere çok şey katacak. Özellikle sektörün bilinen ve başarılı geliştiricileriyle yapılan sohbetler her geliştiriciye bir şeyler katacak nitelikte.

En çok izlenen videosu:

4-) Atölye15 & VNGRS & Metglobal

Haftanın Youtube Kanalları #2 Atölye15 & VNGRS & Metglobal

Aynı başlık altında değerlendirmemizin temel sebebi her birinin kendi konseptinde başarılı yazılım konferanslarına sahip olmasıdır. Kanallarında yazılımcıların popüler teknolojiler hakkında yaptığı seminerler, konferanslar yer almaktadır. Metglobal kanalında son zamanlarda geliştiricilere yönelik sunumların yayınlanması, kanalın geliştiricilere yönelik başarılı videolar yayınlayacağı tahminini oluşturmaktadır. Atölye 15 ve VNGRS ise Metglobal’in geliştiricilere yönelik videolarına nispeten uzun zamandır Youtube dünyasında ve gerçekleştirdikleri konferansların videolarını yayınlamaktadırlar.

Bir tasarımcının kendi gündelik yaşamını ve ‘Hayat bir film gibi’ konseptindeki videolarını yayınladığı kanaldır. Youtube dünyasında yeni olmasına karşın kısa süre de ismini çokça duyacağız. Ağırlıklı olarak mahallesindeki insanları ve sıcaklığı ele alan Tunc Top, her hafta video yayınlamaktadır.  Ayrıca daha önce TEDx’de başarılı bir konuşma sergilemiştir.

En çok izlenen videosu:


  • Haftanın Youtube Kanalları

    Haftanın Youtube Kanalları #3

    Bu hafta kültürel anlamda sizlere çok şey katacak kanalların ağırlıklı olduğu bir listeyle…
Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Liste

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…