Bir akıllı telefonda internet kullanımı önemli bir yer tutar, nerdeyse her işimizi internetten hallediyoruz, bir telefonda internet olmaması, neredeyse o telefonu gereksiz kılıyor, bu sebeple internet paketimizde kontrol altında olmalı ki, gereksiz yere harcamayalım.

Peki bir mobil cihazdaki internet harcamasını nasıl görebileceğiz, bunun için size önereceğim bir uygulama bulunuyor, ismi Internet Speed Meter olan bu uygulama ile internetiniz artık kontrol altında olacak.

Bu uygulamanın en güzel ve önemli özelliği ise, ekranda internet kullanımını gösteren bir durum çubuğu eklentisinin olması, buda bize oldukça kolaylık sağlıyor ve sürekli internet kullanımını takip etmemizi sağlıyor.

Internet Speed Meter Nasıl Kullanılır?

Bu uygulama, Google Play mağazasında ücretsiz olarak yer alıyor ve hemen indirip kullanmanız mümkün, kullanımı ise oldukça basit, ilk kurulumda bir Widget ekranın ortasında yerleşir, ama hemen canınız sıkılmasın, bunun boyunu, şeklini vs. değiştirebilirsiniz.

Artık durum çubuğunuzda, internet kullanımınızı anlık olarak gösteren bir uygulama sahibiniz, bu uygulama telefonunuzda fazladan yer kaplamaz ve zorlamaz.

Internet Speed Meter Özellikleri

Uygulama için telefonunuzun Root’lu olması gerekmiyor, telefonunuzda fazladan bir ayar yapmanızda gerekmez, sadece uygulamayı kurmanız yeterli.

Uygulamada, Statusbar ve Widget olarak kullanılabiliyor ve dilediğiniz şekilde özelleştirebiliyorsunuz.

Bunun dışında, günlük ve aylık internet tüketiminizi de kaydederek daha sonra incelemeniz için sizlere sunuyor.

Uygulamayı çalıştırmak için gereken Android sürümü 4.0 ve üzeri olmalıdır. Bu uygulama; cep telefonunuzda, Konumunuza, Kablosuz bağlantıları görüntülemeye, internetten veri almaya ve tam ağ erişimi izinlerine gereksinim duymaktadır. Uygulamayı kurduğunuzda bu koşulları kabul etmiş olursunuz.

Android için buradaki bağlantıyı kullanarak, ücretsiz olarak mobil cihazınıza indirebilirsiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Android

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…