Instagram Akış Yenilenmiyor Hatası ve Çözümü

Popüler sosyal medya sitelerinden bir tanesi olan Instagram‘da zaman zaman akış yenilenmiyor hatası alabilirsiniz. Oldukça detaylı bir çözüme sahip bu hatayı sizlerle beraber irdeleyeceğiz.

Öncelikle bu hata 2 çeşit şekilde karşımıza çıkar. İlki kısa süreliğine yaşanan durumdur. Yani akış yenilenemedi hatası geldikten kısa süre sonra internet bağlantınız olduğu takdirde eski düzenli Instagram akışına sahip olabilirsiniz.

İkinci durum ise uzun süreli yaşanan durumdur. Yani Instagram uygulamasını kaldırıp tekrar yüklemenize rağmen defaatle karşınıza çıkan bu hata için bir kaç çözüm yolu mevcuttur. Çözüm yollarımız basitten gelişmişe şeklinde ilerlemektedir.

Öncelikle internet bağlantımızı kontrol edelim. İnternet gereksinimi duyan farklı uygulamaları çalıştırarak internet bağlantımızın stabil olduğundan emin olunuz.

1-) Telefonumuzu kapatıp yeniden açalım. Bazı durumlarda bu hata bu çözüm yolu ile giderilmiştir.

2-) Eğer DNS, Proxy, VPN kullanıyorsak kapatalım. Aynı şekilde eğer kullanmıyorsak bir VPN uygulaması edinerek tekrar denemek bir çözüm yolu olacaktır.

3-) İnternet bağlantınızı sabote eden uygulamaların olması muhtemel. Arkaplanda açık olan tanımadığınız uygulamaları kapatmanızı öneriyoruz. Arkaplanda herhangi bir anti-virüs programınında açık olmadığına emin olunuz zira bazı anti-virüs çeşitleri internet bağlantımızı veya bazı uygulamalarımızı engelleyebilir.

4-) Buraya kadar hala hata mevcutsa, DNS ayarlarınızı değiştirmenizi öneriyoruz. Aşağıdaki makalelerimiz sizlere yardımcı olacaktır.

Android Cihazlarda DNS Ayarı Nasıl Yapılır?

iOS’da Nasıl DNS Değiştirilir?

5-) Çok düşük bir olasılık olsa da genel bir durum olabilir. Sizinle aynı cihaza, yazılımlara sahip kişilerde karşılaşılabilir ve bu durumda bir kaç hafta beklemekte fayda var. Instagram sizin için uyumlu güncelleme yayınlayacaktır.

6-) Düşük bir olasılık olsa da tarih ve saat ayarlarınızdan kaynaklı bir durum olabilir. Telefonunuzun tarih ve saat ayarlarınızı doğru ve güncel bir hale getirmeyi deneyiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Hatalar

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…