İnternet üzerinden alışveriş hacmi arttıkça, birçok popüler sosyal medya uygulaması, bu mecrada yer almak için çalışmalar yapmakta ve mevcut kullanıcıları üzerinden gelir etmeye çalışıyorlar.

Buna son örnek ise, Instagram’da yakın zamanda görülecek, resmi sayfasından yapılan bildirime göre, test aşamasında olan sistem yakın zamanda devreye alınacak.

Popüler resim paylaşım programı, Instagram’da yeni bir özellik geliyor, artık çevrimiçi alışveriş yapabileceksiniz.

Instagram, yeni özelliğini test aşamasında denemeye başladı, henüz ülkemizde geçerli olmayan bu özellik, kısa sürede ülkemizde kullanılabilir olması bekleniyor.

Gittikçe büyüyen pazar payı ve önemli derecede reklam veren sayısına ulaşan Instagram, çok yakında uygulama içinden alışveriş özelliğini getirecek, buna göre bir çok firma ve kuruluş, resmi sayfalarından online satışa başlayacaklar.

Buna göre Instagram çalışmaların sonuna gelmiş durumda ve Bigcommerce kullanıcılarının erişimine açıldığı söyleniyor.

Gittikçe artan internet üzerinden alışveriş sektöründe geride kalmamak adına kendisine pay almak isteyen Instagram, bu konuda yaptığı çalışmalarda sona gelmiş durumda.

Resmi Blog sayfasından yapılan açıklamaya göre, Kasım ayında, ürün bulma, değerlendirme ve takip etmeyi kolaylaştıran yeni bir alışveriş deneyimini test etmeye başladık şeklinde yapılan açıklama ile kullanıcılara duyurulan bu özellik, uygulama içinde çok yakında yerini alacak.

Instagram Alışverişi Nasıl Olacak?

Alışveriş için altyapı hazırlama sürecinde, firmaların online satışlarındaki ürünleri için uygulama içinde tanıtım ve etiketleme sistemi yapılacak ve ürünler ayrıntılı ve detaylı olarak tanıtılacak, daha fazla ayrıntı ve ürün satılan için ürüne dokunulduğunda ise, işletmenin web sitesine tıklanarak alışveriş tamamlanacak.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: E-Ticaret

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…