iPhone 7 Özellikleri

iPhone 7 Özellikleri, iPhone 7 Fiyatı gibi birçok konuda sorularınızı gidermek için sizlere tüm detaylarıyla iPhone 7 Özelliklerini anlatacağız.

Bu yıl içerisinde tanıtılması beklenen Apple‘ın iPhone 7 modeli hakkında bir çok şey söylendi, açıklandı. iPhone 7 hakkında bir çok özellik, fiyat iddiaları ortaya atıldı. Bizlerde bu yazımızda gerçekleşmesi muhtemelen olan tüm bilinen iddiaları bir araya getirdik.

iPhone 7 ne zaman tanıtılacak?

Eylül ayında her zamanki gibi, her iPhone serisinde olduğu gibi iPhone 7 tanıtılacak. Kasım ayında satışa sunulması beklenen model, iOS 10 veya yeni bir değişikliğe gidilmesi durumunda iOS X işletim sistemiyle aynı anda, zamanda tanıtılacak.

iPhone 7 fiyatı ne kadar olacak?

iPhone 6s ve iPhone 6s Plus modellerini Apple anavatanı Amerika’da 649 dolar gibi bir sayıyla başlayan fiyat etiketini satışa sunmuştu. Apple Store’da iPhone 6s 16 GB modeli 649 dolar gibi bir sayıyla iken, iPhone 6s Plus 16 GB 749 dolara satılıyor. Pekala iPhone 7 fiyatı ne kadar?

iPhone 7 fiyatı hakkında farklı görüşler bulunmaktadır. 16 GB modelden Apple vazgeçerse, iPhone 7 baz modeli 64 GB depolama birimine sahip olacak. Anlayacağınız üzere depolama birimin artması, fiyatınında artması demektir aynı zamanda.

Bunlara bakarak, iPhone 7 Plus fiyatı 849 dolar, iPhone 7 fiyatı ise 749 dolar olması bekleniyor. Bu fiyatlar ile Apple iPhone 7’yi satışa sunacak olursa işinin zor olduğunu tahmin edebiliriz, çünkü firmanın rakipleri karşısında fiyat konusunda taviz vermemesi, iPhone 7 modelinin ulaşılma ihtimalini düşürmektedir.

iPhone 7 Özellikleri

iPhone 6 serisi ile başlayan furyayı devam ettiren Apple, iPhone 7 modelinde iki farklı ekran boyutu ile geleceği bilinmektedir.

iPhone 7 4.7 inç büyüklüğünde ekran ile gelecek ve iPhone 7 Plus 5.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak. Elbetteki çözünürlük  hakkında bir şey söylemek henüz erken. Apple’ın 2K çözünürlüğüne geçmesi beklenen iPhone 7 Plus Modeli kullanıcılarının şimdiden gözlerini parlattığını görüyoruz. Bu bilgilere bakacak olursak iPhone 7’nin ekran çözünürlüğü Full HD olabilir.

iPhone 7 modelinde yonga seti Apple A10, 2 GB RAM ve PowerVR 8 serisi grafik birimi olacak vede büyük ihtimal çift çekirdekli, çok düşük bir ihtimal ise üç çekirdekli

iPhone 7 kamerası

iPhone 7 kamerası

iPhone 7 kamerasında Megapiksel olarak bir değişiklik olacağını düşünmüyoruz. Firma iPhone 7’de 12 Megapiksel arka kamera ve piksel yoğunluğunda, sensörün de ve diyafram değerinde güzel değişiklikler yapılır.

iPhone 7 4K çözünürlükte 30 FPS hızında video özelliklerine sahip olacaktır. Düşük bir ihtimal olarak da 60 FPS hızında 4K video çekebileceğini düşünüyoruz. iPhone 7‘nin ön kamerası ise 5 Megapiksel olur.

Ayrıca öğrenilen yeni bilgilere göre iPone 7 Plus 3 kata kadar optik zoom yapabilecek 2 adet kamera ile gelecek.

iPhone 7 kulaklık çıkışı

iPhone 7 kulaklık çıkışı

iPhone 7 özellikleri hakkında gelen son sızıntılara göre firma, 3.5 mm olan kulaklık girişini kaldıracak.

24 Bit Hi-Res çözünürlüğe geçmek için güçlü bir DAC kullanarak müzik konusunda büyük bir atılım yapmakta ve ses çıkışı olarak Lightning girişinden olacak. Umarız Apple, Wolfson‘a geri döner.

Birazda iPhone 7 tasarımı hakkında konuşalım. Elimizde bulunan bir sızıntıya göre konuşacağız. iPhone 7 ana ekran tuşunun yer almayacak ve çerçevesiz bir ekranla iPhone 6s’ten ince bir yapıda tasarımla gelecek. Bir diğer güzel haber su geçirmez özelliğine sahip bir tasarıma sahip olacak.

iPhone 7 iOS 10 ile gelecek

iPhone 7 iOS 10 ile gelecek

iPhone 7 3D Touch teknolojisini destekleyecek ve iOS 10/iOS X işletim sistemiyle çıkışını gerçekleştirecek.

Batarya olarak 3.100 mAh kapasiteye sahip olacağı konuşulmakta. Ayrıca konuşmak için erken olan konu ise Apple A10 yonga setinin enerji tüketimi hakkında, çünkü bu konu hakkında pek fazla bilgiye sahip değiliz.

Gelişmeler yaşandıkça konuyu düzenleyecek, güncelleyeceğiz. Sizlere en yeni, en güncel bilgileri aktaracağımız dan emin olabilirsiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
  • Firefox Nightly Nedir?

    Firefox Nightly tam olarak nedir ve ne işe yarar? Normal Firefox uygulamasından farkı nedi…
  • LG G6 18:9 Ekran Oranı Nedir?

    Lg tarafından tanıtımı yapılan yeni Amiral gemisi G6 modelinde kullanılan 18:9 ekran oranı…
  • Cep Masaüstü Nedir?

    Samsung Galaxy S8 gibi Premium akıllı telefonlar performans bakımından ofis PC’lerinden da…
Daha Fazla: Akıllı Telefon

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…