Türkçe karşılığı il, vilayet anlamına gelen province kelimesi, özellikle Instagram hikaye özelliğinde yer almasıyla merak uyandırmıştır. Türkiye’de en fazla merak edilenlerden biri de İstanbul province nedir sorusunun cevabıdır.

SnapChat uygulamasıyla birlikte başlayan sosyal medyada ”hikaye” yayınlama özelliği; Instagram, Facebook ve Whatsapp gibi platformlarında bu özelliği getirmesiyle beraber oldukça popüler hale gelmiştir. Bu popülerlik, bazı kavramların merak edilmesini de beraberinde getirmiştir. Bu kavramlardan biri de province’dir. Instagram Hikayede “Province” İzleyicisi Nedir? başlıklı yazımızda bu konu hakkında bir takım bilgiler vermiştik. Fakat internette sıkça aratılan cümlelerden biri de ”İstanbul Province Nedir?” olduğu gibi ayrı bir başlık altında açıklama yapmak istedik.

Instagram’da bulunan hikaye paylaşma özelliğinde lokal hikayeler yani konum hikayeleri paylaşma imkanı bulunuyor. Yani bir hikaye kısmına bir gönderi paylaşırken konum eklerseniz, bu konumu aratan herkes hikayenizi görebiliyor. Kullanıcılar lokal olarak İstanbul’da, Ankara’da, İzmir’de veya başka bir şehirde paylaşılan hikayelere özel olarak bakabiliyor. İstanbul Province yazısının tam anlamı, İstanbul’da hikaye paylaşan kişilerdir. Hikaye kısmında province’yi seçerek İstanbul konumunu eklerseniz; İstanbul Province olarak eklemiş olacak ve İstanbul’daki bütün hikayeleri arayan kişilere ulaşabileceksiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Sosyal Medya

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…