Mi Notebook Air Özellikleri ve Fiyatı

Son zamanlarda çokça Xiaomi‘nin çıkaracağı Apple’a rakip Notebook hakkında konuştuk. Bugün ise Xiaomi resmi olarak bu dizüstünün tanıtımını gerçekleştirdi.

Daha önce bu dizüstünün sızan görüntülerine bakarak Apple’a çokça benziyor yorumunu yapmıştık. Hatta ismi bile benziyor(bkz:Macbook air). Bu hatırlatma ve yorumların akabinde sizlere özellikleri de verelim. Windows 10 işletim sisteminin kullanılacağını öncelikle belirtmeliyiz. Ekran tarafında 2 seçenek var; 13.3 inç ve 12.5 inç.

Mi Notebook Air Özellikleri ve FiyatıMi Notebook Air fiyatları: 520 ve 750 dolar.

Ekran Full HD olacak. Bireysel aydınlatmalı klavye de olacak(Apple dizüstülerindeki gibi). Metal gövde, Type-C USB ve iki USB yer alacak.

13.3 inçlik model:

1.28 kilogram ağırlığında ve 14.88 mm kalınlığında. Ekstra hafıza arttırmalı slotuna sahip 256 GB SSD. 2.7 GHz saat hızına kadar çıkabilme performansına sahip Intel Core i5-6200U işlemci. NVIDIA GeForce 940MX grafik işlemcisi. 8 GB DDR4 RAM. USB-C şarj aracılığıyla 30 dakikada %50 şarj yüzdeliğine sahip olabiliyor. %100 şarj, 9.5 saat götürüyor.

12.5 inçlik model:

1.07 kilogram ağırlığında ve 12.9 mm kalınlığında. 4 GB RAM Intel Core M3 işlemci. Grafik işlemcisi belli değil. 128 GB SSD. İki adet USB 3.0 port.Bir adet HDMI port.

Mi Notebook Air modelleri, öncelikle Çin’de 2 Ağustos tarihinde pazara çıkacak. Sonrası tarihlerde ise küresel olarak pazara çıkması bekleniyor.

Mi Notebook Air Özellikleri ve Fiyatı


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Teknoloji

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…