Mobile Legends karakterleri ile ilgili bu yazımızda, en çok oynanan mobil online oyunlardan biri olan Mobile Legends: Bang Bang oyunundaki karakterlerin özellikleri hakkında bilgiler bulabilirsiniz. 5’e 5 olarak internet üzerinden oynanan MOBA kategorisindeki oyunlardan Mobile Legends, kısa zaman içerisinde Google Play ve App Store üzerinden birçok kullanıcı tarafından indirildi. Günümüzde en çok oynanan online telefon oyunlarından olan Mobile Legends; bilgisayardaki DOTA (Defense of the Ancients) oyununa benzerliği ile dikkat çekiyor.

Mobile Legends Karakter Sınıfları

Mobile Legends karakterleri; tank, savaşçı, suikastçı, büyücü, nişancı ve destek kategorileri altında toplanıyor. Bu karakter sınıflarındaki kahramanların her biri, farklı özelliklere sahip. Öncelikle oyunu hangi kahraman türüyle oynamak istediğimize karar vermeliyiz. Daha sonra bu kararımızı değiştirerek diğer karakterleri de kullanabiliyoruz elbette.

Tank: Oyunda tank kategorisinde yer alan kahramanların genel özelliği, dayanıklılıklarının fazla olmasıdır. Kolay kolay ölmeyen ve canları çok az düşen bu karakterler, genellikle savaş sırasında en önde giderek takım arkadaşlarına yol açarlar. Bu karakterlerin savunmaları bir hayli güçlü olsa da saldırıları çok etkili değildir.

Savaşçı: Mobile Legends oyunundaki savaşçı kategorisi, saldırı güçleri yüksek olan karakterleri kapsamaktadır. Bu kahramanlar, saldırı konusunda etkili olsalar da savunmaları o kadar da güçlü değildir. Savaşçı oyun karakterleri, yakın dövüş ile savaşmaktadır.

Suikastçı: Oyunun suikastçı sınıfındaki kahramanları, saldırı gücü en yüksek olan karakterlerdir.Bu karakterler genellikle yakın dövüşlerde kullanılmaktadır ve düşmana çok fazla zarar vermektedir. Bu saldırı gücünün yanında savunması en zayıf olan kahramanlar da suikastçı karakterlerdir.

Büyücü: Oyundaki büyücü karakterleri karşı, birçok düşman karakterine karşı etkili bir şekilde saldırı gerçekleştirmektedir. Bu kahramanlar, uzaktan vurarak savaşmakla birlikte; en önemli özellikleri ise alan saldırısı yapmasıdır.

Nişancı: Büyücü karakterleri gibi uzaktan vurarak savaşan nişancı kategorisindeki kahramanlar, düşman kahramanlarını yanına yaklaştırmadıkları sürece; etkili bir saldırı gerçekleştirmektedir. Savunma yönünden pek güçlü olmayan nişancı kahramanlar, uzaktan saldırılarla savaşı yönetmektedir.

Destek: Oyundaki destek sınıfı karakterleri, takımın önemli oyuncularındandır. Bu oyuncular, takıma can (heal) vererek güçlü bir savunma ve etkili bir hücum yapmalarına olanak sağlar. Destek sınıfındaki bazı karakterlerin can verme özelliği yoktur ve tank şeklinde takımın önünde olarak gerekli koridoru açar.

Mobile Legends Kahramanları

Mobile Legends Karakterleri ve Özellikleri

Hilda: Dayanıklılığı oldukça güçlü olan Hilda karakteri, hem savaşçı hem de tank sınıfındadır. Savunma konusunda oldukça güçlü olan Hilda’nın hücum gücü de oldukça iyidir.

Johnson: Tank sınıfındaki olan Johnson karakteri, dayanıklılık konusunda son derece iyi olmakla beraber güçlü yetenek etkilerine de sahiptir.

Minotaur: Hem tank hem de destek sınıfında olan Minotaur isimli kahraman, oyunda savunma gücü yüksek olan karakterlerden biridir.

Franco: Viking karakteri olan Franco, tank sınıfındadır. Her tank karakterinde olduğu gibi yüksek bir savunma gücüne sahip olan Franco’nun en etkili özelliği, attığı kanca ile uzak mesafedeki düşmanı yanına çekmesidir.

Tigreal: Tank karakterlerinden olan Tigreal, yine dayanıklılığı ile öne çıkmaktadır. Karakterin yetenek etkilerinde düşmanı durdurma ve uzaklaştırma özellikleri bulunmaktadır.

Balmond: Bu karakter, hem savaşçı hem de tank rollerine sahiptir. Balmond karakterinin saldırı özelliklerinden biri de alan saldırısıdır.

Grock: Tank kategorisindeki diğer karakterlere göre yeni eklenmiş kahramanlardan biri olan Grock, hem dayanıklılık yönünden hem de savunma saldırıları yönünden güçlü özelliklere sahiptir.

Gatotkaca: Sert Çelik olarak tanımlanan tank kategorisindeki Gatotkaca karakteri, yine dayanıklılık yönünden öne çıkmaktadır. Karakterin yetenek etkileriyle birlikte saldırısı da güçsüz değildir.

Lolita: Çelik Elf adındaki Lolita isimli tank kahraman, hem dayanıklılık hem de yetenek etkileri açısından önemlidir.

Akai: Panda Savaşçısı olan Akai, dayanıklılığı güçlü olan tank karakterlerindendir. Özellikle yuvarlanarak saldırı skilli ile düşmanlarını istediği yere iten Akai, bu etkili saldırısı ile bilinmektedir.

Mobile Legends Tank Karakterleri

Argus: Mobile Legends oyununun son zamanlarda çıkan karakterlerinden olan Argus, Gece Avcısı adıyla tanıtılmaktadır. Saldırı gücü oldukça yüksek olan karakterin en önemli skilli, 5 saniye boyunca ölümsüz ve saldırıya karşı etkilenmeme özelliğine sahip olmasıdır.

Roger: Wolverine karakterine benzerliği ile dikkat çeken Kurt Adam Roger, hem savaşı hem de nişancı kategorisine girmektedir. İstediği zaman uzaktan saldıran Roger, bir skill kullanarak kurt adama dönüşmekte ve yakın dövüş tarzına geçmektedir.

Lapu Lapu: Savaşı ve suikastçı özelliklerindeki Büyük Şef isimli Lapu Lapu karakteri, güçlü bir saldırı mekanizmasına sahiptir.

Freya: Saldırı gücü oldukça yüksek bir karakter olan Freya, bu özelliğinin yanı sıra dayanıklılığı da fazladır.

Zilong: Eski adı Yun Zaho olan ve LOL karakterine benzediği için hem adı hem de ismi değiştirilen Zilong kahramnı, savaşçı ve suikastçı rollerindedir. Oyunun en çok kullanılan karakterlerinden biri olma özelliğine sahiptir.

Alucard: Yine iki farklı rolde olan karakterlerden biri olan Alucard, hem savaşçı hem de suikastçıdır. Saldırı gücü oldukça yüksektir.

Ruby: Oyunda pek kullanılmayan bir karakter olan Ruby’nin güçlü yönleri; dayanıklılık ve yetenek etkileridir.

Sun: Oyunun sıradışı karakterlerinden olan Sun, savaşçı rolünde olmasına rağmen yüksek dayanıklılığı ile de ön plana çıkmaktadır.

Alpha: Nihai Silah adındaki Alpha; dayanıklılık, saldırı, yetenek etkileri ve zorluk gibi tüm alanlarda eşit olarak yüksek özelliklere sahiptir.

Chou: Kung Fu Düşkünü takma ismine sahip olan Chou karakteri, yüksek saldırı ve dayanıklılık özelliği ile ön plana çıkmaktadır.

Bane: Savaşçı rolündeki Bane karakteri, Yedi Denizlerin Lordu olarak tanınmaktadır. Bane karakterinin saldırı skilleri, farklı özellikler göstermektedir. Bu skiller arasında arkadaşlarının ve kendisinin canını yükseltme ve toplu saldırı özellikleri vardır.

Mobile Legends Savaşçı Karakterleri

Hayabusa: Iga’nın Gölgesi adını taşıyan Hayabusa karakteri, oyunun en etkili saldırı gücüne sahip olan karakterlerinden biridir. Dayanıklılık özelliği düşük olan bu karakter, özellikle teke tek saldırılarda çok etkilidir.

Saber: Saldırı gücü yüksek karakterlerden biri olan Saber, Uzaysal Kılıç Ustası takma adına sahiptir.

Natalia: Görünmez pasif özelliği ile rakip takıma korku veren Natalia, üstün saldırı yetenekleriyle beraber Parlak Pençe lakabını almıştır.

Fanny: Attığı iplerle çok seri bir şekilde hareket eden Fanny isimli Süzülen Kılıç kahramanı, oynanışı zor olmasına rağmen başarılı olursanız; çok can yakacağınız bir karakterdir.

Karina: Suikastçı kategorisindeki en çok tercih edilen karakter Gölge Kılıcı lakabındaki Karina’dır. Düşmanları öldürdükçe veya asist yaptıkça güçlenen Karina, arka arkaya birçok düşmanı alt edebilir. Karina, hem suikastçı hem de büyücü rolü altındadır.

Cyclops: Büyücü rolündeki en çok tercih edilen karakterlerden biri olan Cyclops, yetenek etkilerindeki güçlü saldırısı ile öne çıkmaktadır. Kahramanın skillerinden biri düşmanı sihirli kürede 1-2 saniyeliğine hapsetmesidir.

Gord: Esrarengiz Sihirbaz lakaplı Gord, büyücülerin birçoğunda olduğu gibi güçlü yetenek etkileriyle öne çıkmaktadır. Kahramanın özellikle son skillindeki saldırı gücü, oldukça etkileyicidir.

Eudora: Güçlü yetenek etkileriyle sağlam hücumlar yapan Şimşek Büyücü takma ismine sahip Eudora, oyunun etkili karakterlerindendir.

Alice: Kıyamet Kraliçesi adıyla öne çıkan Alice karakteri, büyücü kahramanları arasındadır. Karakterin saldırı özelliği çok güçlü olmamasına rağmen, diğer büyücülere göre daha dayanıklıdır.

Odette: Mobile Legends karakterleri içerisinde büyücü kategorisine sonradan eklenen Kuğu Prenses isimli Odette karakteri, saldırı yönünden çok güçlüdür.

Harley: Dahi Büyücü olarak çağrılan Harley isimli büyücü, düşmanları yavaşlatma ve hızlı hareket etme konularında oldukça başarılıdır.

Vexana: Görsel anlamda oldukça ilgi çekici Vexana karakteri, yetenek etkileri güçlü olan kahramanlardandır. Karakterin bir skillinde düşman takımdan öldürülen oyuncu, kısa süreliğine Vexana’nın takımından yana savaşmaktadır.

Aurora: Kahramanın lakabı, Kuzeyin Kraliçesi’dir. Toplu alan saldırısı konusunda oyunun öne çıkan karakterlerindendir.

Kagura: Oyunda az kullanılan büyücü rolündeki karakterlerden olan Kagura, kullanımı zor bir kahraman olmasına rağmen yüksek yetenek etkilerine sahiptir.

NaNa: Hem destek hem de büyücü kategorisi altında olan NaNa, yetenek etkileri güçlü olmasına karşın oyunda çok fazla tercih edilen bir karakter değildir.

Mobile Legends Büyücü Karakterleri

Irithel: Mobile Legends oyunun nişancı kategorisine son eklenen karakterlerden olan Irithel’in lakabı, Ormanın Kalbi’dir. Saldırı yönünden güçlü bir kahraman olan Irithel, yanındaki kurtla birlikte iyi bir görüntüye sahiptir.

Moskov: Oyunun sık kullanılan kahramanlarından olan Moskov, mızraklarla saldırı yaptığı için Sessizliğin Mızrağı olarak bilinmektedir. Karakterin saldırı çok güçlüdür ve attığı mızraklar düşmanı delerek arka taraftaki düşmanlara da isabet etmektedir.

Layla: Oyunun ilk nişancı kahramanlarından olan Layla, dayanıklılık yönünden çok zayıftır ve çok kolay ölmektedir. Karakterin bu düşük dayanıklılığına karşı güçlü bir saldırısı vardır.

Clint: Nişancı rolündeki karakterlerin genel özellikleri olan az dayanıklılık ve etkili saldırı, Boş Arazi Serserisi lakaplı Clint için de geçerlidir.

Miya: Attığı oklarla düşmanları için korkutucu bir saldırı gücüne sahip olan Miya karakteri, oyunda sıkça tercih edilmektedir.

Flywheel: Ani hasar vererek düşmanlarını öldüren Kayıp Yıldız lakaplı Flywheel, oynaması zor bir karakterdir fakat saldırı yönü oldukça güçlüdür.

Yi Sun-Shin: Dayanıklılığı az olmasına rağmen diğer özellikler ortalamanın üstünde olan Yi Sun-Shin karakterinin lakabı Donanma Ruhu’dur. Karakterin skill özelliklerinden biri, düşman oyuncuları ne kadar uzakta olursa olsun, üzerilerine 3 defa ateş oku atabilmektedir.

Bruno: Futbol oynamayı seviyorsanız, top atışlarıyla rakiplerinin peşinden koşan Bruno karakterini tercih edebilirsiniz. Nişancı kategorisindeki Bruno’nun saldırı gücü yüksektir.

Mobile Legends Nişancı Karakterleri

Estes: Elf karakter Estes, oyunun en güçlü ve en çok kullanılan destek karakterlerindendir. Karakterin lakabı Elf Ay Kral’dır. Estes’in 3 skillinden ikisi, takım arkadaşlarına can verme özelliğine sahiptir.

Rafael: Kutsallığı Kanatları lakabına sahip olan Rafael karakteri, yetenek etkileriyle öne çıkmaktadır ve destek rolündedir. Karakter, takım arkadaşlarına can verme özelliği taşımaktadır.

Mobile Legends Destek Karakterleri

  • Mobile Legends Nasıl Hesap Kasılır?

    Mobile Legends nasıl hesap kasılır sorusu, son yıllarda oldukça popüler olan bu oyunu oyna…
  • Mobile Legends Oyun Modları

    Mobile Legends: Bang Bang isimli oyun, akıllı cihazlardaki MOBA oyunlarına olan ilgiyi art…
Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Mobil

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…