Mobile Legends nasıl hesap kasılır sorusu, son yıllarda oldukça popüler olan bu oyunu oynayan birçok kullanıcı tarafından sorulmaktadır. Akıllı cihazlarda oynanan MOBA oyun türleri arasında hızlı bir yükseliş yakalayan Mobile Legends: Bang Bang, bilgisayardaki LOL ve DOTA tarzı oyunların cep telefonları ile oynanabilmesini sağlıyor.

5’e 5 online savaş karşılaşması şeklinde oynanan Mobile Legends: Bang Bang ile ilgili daha önce sitemizde bazı yazılar yayınlamıştık. Mobile Legends Karakterleri ve Mobile Legends Oyun Modları isimli başlıklarımızdan oyun hakkında daha temel bilgiler alabilirsiniz. Bu yazımızda ise Mobile Legends nasıl hesap kasılır sorusunu ele alarak oyunda gelişmek ve rakiplere karşı daha güçlü olmak için neler yapabileceğinizi ele alıyoruz.

Mobil Legends Karakter Kostümleri

Oyun içerisinde Market > Kostüm yolunu izleyerek kahraman kostümlerinin satıldığı sayfaya ulaşabilirsiniz. Burada 188 elmastan başlayarak 1089 elmasa kadar çıkan fiyatlarla kahraman kostümleri satılmaktadır. Karakter kostümleri sadece elmasla alınmamaktadır. Kostüm almak için 3 farklı yol bulunmaktadır. Fakat en fazla kullanılan yöntem, oyun parası yani elmas satın alarak alacağınız kostümlerdir. Mobile Legends elmas fiyatları ise 50 elmas ve 5 bonus elmas 3,49 TL ve katları şeklinde artmaktadır.

Elmas kullanmadan karakter kostümü alma yollarından biri, sezon içinde Sıralama oyununu Usta ve üzeri seviyede bitirmenizdir. Bu sayede her sezonunun sonuna doğru belirlenen o sezona özel karakter kostümü ücretsiz olarak alabilirsiniz.

Sınırlı Süreli Etkinlikler, karakter kostümü almanın bir başka yoludur. Bunun için o ayın Elit Üyelik Paketi’ni alabilir veya Market kısmında yer alan Şans ve Büyülü Çark oyunlarında şansınızı deneyebilirsiniz.

Ayrıca biriktirdiğiniz kostüm parçalarını yine Market kısmının Parçalar bölümünden karakterlere özel kıyafetler alarak kullanabilirsiniz.

Oyunda bir kostüm almadan önce, o karakterin kendisine de sahip olmalısınız. Yoksa aldığınız kostümün hiçbir anlamı yoktur. Kostümler, karakter sınıfına göre size ufak avantajlar sağlamaktadır. +8 Büyü Gücü, +8 Fiziksel Saldırı, +100 Can gibi oyunun kaderini çok fazla değiştirmeyecek özellikleri kostümler sayesinde elde edebilirsiniz. Bunun haricinde daha havalı bir karaktere sahip olursunuz.

Mobil Legends Amblem Parçaları

Mobile Legends: Bang Bang oyununda asıl fark yaratacağınız nokta, aldığınız amblem parçaları ve sihir tozları olacaktır. Çeşitli etkinliklerde, Amblem Sandığı’nda, Şans ve Büyülü Çark gibi oyunun birçok farklı noktasında amblem parçası kazanacağınız hediyeler çıkmaktadır.

Oyunun sol alt köşesinde yer alan Hazırlık butonuna tıkladığınız zaman bu amblem parçalarını kullanacağınız yere girebilirsiniz. Burada Fiziksel Amblem Seti, Büyü Amblem Seti, Tank Amblem Seti, Orman Amblem Seti, Fiziksel Suikastçi Amblem Seti, Büyü Suikastçi Amblem Seti, Savaşçı Amblem Seti, Gezici Amblem Seti şeklinde 8 farklı türde amblem setleri bulunmaktadır. En çok kullandığınız karaktere veya en çok kullandığınız kahramanın türüne göre bu amblem setlerini yükseltmeniz gerekmektedir.

Amblem Setleri yükseltilen her seviyede farklı özellikler sağlamaktadır. Oyuna girerken, başlamadan hemen önce karakterinizin amblem setini seçtiğinizde Fiziksel Saldırı, Büyü Gücü, Can, Zırh, Hareket Hızı, Saldırı Hızı, Kritik Saldırı Şansı gibi özelliklerinizin çok daha gelişmiş şekilde oyunu oynayabilirsiniz.

Mobil Legends Nasıl Hesap Kasılır?

Üstte saydığımız iki alt başlık; Kostüm ve Amblem Setleri bu oyunda diğer oyunculara karşı fark yaratacağınız en önemli nokta olacaktır. Burada önemli olan amblem parçalarını ve amblem parçası yerine geçen elmas tozlarını nasıl kazanacağınızdır.

Market kısmı, oyun içerisinde güzel hediyeler kazanabileceğiniz bir yerdir. Buradan kahraman veya kostüm satın alabilirsiniz. Bunun haricinde Şans bölümünden her iki günde bir ücretsiz katılım ile hediye kazanabilirsiniz. 6 adet ücretsiz hediyenin içerisinde deneme kahraman kostümü, kalıcı kahraman kostümü, sihir tozu, amblem hediye paketi, kostüm parçası ve savaş puanı (savaş parası) gibi ödüller bulunmaktadır.

Şans bölümüne benzer olan Büyülü Çark kısmında ise karşımıza 10 farklı hediye çıkmaktadır. Bu 10 farklı hediyeden bazılarını eledikten sonra çarkı çevirebilir ve kalan hediyelerden birini kazanabilirsiniz.

Oyunun Etkinlik bölümü, bolca hediye kazanabileceğiniz başka bir yerdir. Oyuna giriş yaptığınız her gün için çeşitli hediyeler kazanırsınız. Ayrıca dövüş kazanma, arkadaşla dövüş yapma gibi günlük görevleri tamamlayarak da çeşitli ödüller kazanabilirsiniz.

Son olarak oyunun ana ekranında yer alan Ödül kısmındaki sandıklar da amblem parçası ve diğer hediyeleri kazanmak için kullanışlı bir yerdir. Burada savaş kazandıkça elde edilen madalyalar sayesinde açılan Altın Sandık ve 4 saatte bir yenilenen Gümüş Sandık bulunmaktadır.


  • Mobile Legends Oyun Modları

    Mobile Legends: Bang Bang isimli oyun, akıllı cihazlardaki MOBA oyunlarına olan ilgiyi art…
  • Mobile Legends Karakterleri ve Özellikleri

    Mobile Legends karakterleri ile ilgili bu yazımızda, en çok oynanan mobil online oyunlarda…
Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Oyun

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…