Modem arayüzü internet kullanıcıları için çok fazla şey ifade etmektedir. Modemimimizi ve internetimizi daha iyi yönetebilmek için modem arayüzünü de iyi yönetmek gerekiyor. Hele ki illegal internet işlemlerinin arttığı günümüzde internetinize güçlü bir şifre belirlemeniz hayati bir önem taşımaktadır.

Modem arayüzüne giriş yapabilmek için ilk işlemimiz denetim masasına ulaşmaktır. Denetim masasında görüntüleme ölçütünü kategori yaparak daha rahat görebileceğiniz seçeneklerden Ağ ve İnternet seçeneğine tıklıyor, akabinde Ağ ve Paylaşım Merkezi diyerek internetimize dair bilgilerin olduğu sayfaya ulaşıyoruz.

Solda yer alan yazılardan Bağdaştırıcı ayarlarını değiştirin diyerek Ağ Bağlantılarının yer aldığı sayfaya ulaştık. Buradan mevcut internet bağlantımızı yaptığımız ağ üzerine sağ tıklayarak Durum diyoruz. Açılan bölümden Ayrıntılar… yazısına tıklıyoruz. Açılan pencerede Ağ bağlantımızın ayrıntıları yer almaktadır.Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Buradan IPv4 Varsayılan Ağ Geçidi karşısında yer alan sayı dizisini(genellikle 192.168.1.1 veya 192.168.1.2 gibi bir sayı dizisi bulunur) aynen tarayıcımıza yapıştırıyor ve Modem Arayüzünün giriş ekranına ulaşıyoruz.Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Buradan bize internet sağlayıcı firmasının verdiği bilgileri girerek giriş yapacağız. Fakat genellikle ilk kez giriş yapacaklar için Kullanıcı Adı: Admin, Şifre: Admin veya Kullanıcı Adı: Admin, Şifre: 123456  gibi bir kombinasyondur. Bu giriş bilgisini gene internet sağlayıcı firmanızın(örneğin: TTNET) internet sitesinden öğrenebileceğinizi unutmayın.

Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan gerekli tüm işlemlerinizi yapabilirsiniz. Karşınıza çıkan ekranın modeminizin modeline, markasına bağlı olarak değişiklik göstereceğini hatırlatmak isteriz.

Aklınıza takılan kısımlar için yorum yazarak destek alabilirsiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: İnternet

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…