LG’nin 2017 yılının sonlarına doğru çıkarttığı K7i model telefonu, çok farklı bir özelliği ile ön plana çıkıyor. Telefonlarda ilk olarak RAM, çekirdek sayısı ve kamera çözünürlüğü gibi özelliklere bakıyoruz. LG K7i özelliği ise, farklı bir donanım ile göze çarpıyor. LG’nin bu telefonu, ”sinekleri kovalayan telefon” olarak biliniyor.

Bu donanımsal özellik; termal kamera ve moleküler tarayıcı entegreli cihazlarla benzerlik gösteriyor. Fakat LG, bu donanımı bambaşka bir amaç için kullanmayı hedefliyor ve ultrason dalgaları yayarak sinekleri uzak tutmayı amaçlıyor. Telefonun arka kısmındaki belirgin çıkıntı, bu özellik için entegre edilmiş durumda.

LG K7i Özellikleri

· Sivrisinek kovucu ultrason cihazı
· 5 inç 1280×720 piksel ekran
· 2.500 mAh batarya
· 1.4 Ghz 4 çekirdekli işlemci
· 2 GB RAM ve 16 GB depolama, 256 GB micro SD
· 8 MP arka 5 MP ön kamera
· Andorid 6.0 Marshmallow (Güncelleme almayacak)
· Fiyat: 121 $

Mobil cihazların tarihinde ilk kez bir telefon, sinek savar özelliğini kullanarak pazarlanmaya çalışılıyor. Fakat bu konuda ciddi sıkıntılar da bulunuyor.

2010 senesinde 10 farklı araştırmayı konu edinen bir makale, sivrisinekleri kovmak için ultrason dalgalarının etkisiz olduğunu ortaya koymuştu. Günümüzde bu konuda yapılan çalışmalar sürerken, sivrisineklerin ultrason dalgalarıyla kovulabileceğinin bilimsel bir kanıtı bulunmuyor. Ayrıca bu dalgaların kullanımının sağlık sorunlarına yol açabileceği de düşünülüyor.

LG K7i Fiyatı Ne Kadar?

LG’nin K7i model telefonunu sivrisinek sorununun sıkça yaşandığı bölgelerde pazarlamayı hedeflediği düşünülüyor. Cihaz, şuan için sadece Hindistan’da satılıyor. Avrupa ve Türkiye’de satın alınamayan cihaz, sadece Hindistan üzerinden alınabilir durumda ve satış fiyatı Hindistan Rupisi’ne göre 460 TL civarında.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
  • Firefox Nightly Nedir?

    Firefox Nightly tam olarak nedir ve ne işe yarar? Normal Firefox uygulamasından farkı nedi…
  • LG G6 18:9 Ekran Oranı Nedir?

    Lg tarafından tanıtımı yapılan yeni Amiral gemisi G6 modelinde kullanılan 18:9 ekran oranı…
  • Cep Masaüstü Nedir?

    Samsung Galaxy S8 gibi Premium akıllı telefonlar performans bakımından ofis PC’lerinden da…
Daha Fazla: Akıllı Telefon

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…