Manta5 isimli şirket tarafından üretilen Hydrofoiler XE-1 isimli su bisikleti, görenleri şaşırtıyor. Pedal çevirerek suyun üzerinde hareket etmenizi ve bisiklet kullanmanızı sağlayan Hydrofoiler XE-1, bütün özellikleriyle beraber şık tasarımı ile de oldukça cazip görünüyor.

Suyun üzerinde tıpkı bir bisiklet gibi hareket eden Hydrofoiler XE-1, hidrofilileri sayesinde ilerliyor. Bu hidrofililer ise pedalı çevirince harekete geçiyor. Normal bisikletlerdeki tekerin dönmesi olayı, burada bisikletin altında yer alan pervanenin harekete geçmesi şeklinde oluşuyor. Pervane yardımıyla su bisikleti rahatça sağa sola ve ileri geri hareket ettirebiliyorsunuz.

Su bisikletinin üzerine binen kişinin ağırlığı, eşit olarak dağıtıldığı için batmadan suyun üzerinde kalabiliyorsunuz. 190 kilogram ağırlığa kadar kaldırabilen su bisikletinin tam olarak batma seviyesi ise 240 kilogram olarak açıklanmış.

Hydrofoiler XE-1 su bisikletinin üzerine 400W değerinde güç üretebilen bir motor yerleştirilmiş. Bisikleti kullanan kişi pedalları çevirmeyi bıraktığı zaman, motor devreye giriyor ve ekstra güç harcamanıza gerek kalmıyor.

Hydrofoiler XE-1 su bisikletinin en büyük özelliklerinden biri de kolayca çıkartılıp monte edilebilmesi. Krank seti, dişli kutusu, pervaneler ve sele gibi parçalar çıkartılarak taşıma sırasında daha az yer kaplayacak şekle getirilebiliyor.

Yeni Zelanda firması olan Manta5 tarafından üretilen Hydrofoiler XE-1, şuan için satışta değil. Ürünün ABD’deki satış fiyatının 6 bin Dolar ile 9 bin Dolar arasında olması bekleniyor.

Hydrofoiler XE-1 Videosu


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Gündem

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…