Bilindiği üzere süspansiyon bir araçta yolcu konforu konusunda en hassas konulardan biri. Piyasada bulunan birçok firma yeni süspansiyon sistemleri deneyerek yüksek konfor kalitesi yakalamaya çalışıyor.

Bir otomobilde performansı düşündüğümüzde ilk olarak aklımıza beygir gücü, torku 0-100 km hızlanma seviyesi aklımıza geliyor. Fakat aracın performansı kontrol edilmedikce güçlü olmasının bir önemi kalmıyor. Artık süspansiyon sistemlerinin motor gücünede etki edebileceği düşünülüyor.

Peki süspansiyonu en iyi olan araba markası hangisi? Aslında bu soruyu doğru sormak gerekiyor. Çünkü hemen hemen her otomobil markasında farklı segmentlerde farklı süspansiyon sistemleri kullanılıyor.

Yani bir süspansiyon sitemleri beğenilmeyen bir otomobil markasının D segmentindeki aracın, süspansiyon sistemleri beğenilen bir otomobil markasının B segmentindeki aracın süspansiyonundan daha iyi olabilir. Öyleyse doğru soru, süspansiyonu en iyi olan araç hangisi olmalıdır? Tabi bu soru segmente göre sorulmalıdır.

Bilindik Objektif Değerlendirme Kuruluşu Yok

Süspansiyon konusunda birçok otomobil markasının ciddi çalışmaları var fakat en iyi süspansiyona sahip olan araçlar ile ilgili bilinen tarafsız bir değerlendirme kuruluşu yok. Kullanıcı yorumlarına baktığımızda Mercedez, S600, Acura RL, MayBack, Land Rover, Range Rover, ve Citroen DS serisi tavsiye edilen araçlar arasında yer alıyor.

Türkiye’de en çok tercih edilen markalar arasında BMW, Audi, Volkswagen ve Volvo markalarının süspansiyonlarının genel olarak beğenildiğini kullanıcı yorumlarına dayanarak söyleyebiliriz.

Ayrıca kullanıcı yorumlarında, C segmenti ve altındaki araçların süspansiyonlarının D segmentindeki araçların süspansiyonlarından genellikle daha kötü olduğu belirtiliyor.

Süspansiyonu en iyi araç hangisi sorusuna daha iyi yanıt verebilmek için siz değerli kullanıcılarımızın bu konu hakkındaki kıymetli yorumlarını bekliyoruz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Otomobil

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…