Ziyaretçilerinizin ilgisini çeken, özgün içerikli ve düzgün bilgiler içeren, anlattığınız konuyu doğru bilgilerle sunduğunuz ve ziyaretçinin yazdığınız konuyu sıkılmadan okuyacağı, dijital sektörde tanıttığınız yazılara tanıtım yazısı denmektedir. Tanıtım yazısı web sitenizi, ürününüzü ya da firmanızı kullanıcılara aktarmak adına üretilen yazılara denir.

Arama motoru sonuçlarında yükseklerde bulunmak amacıyla yazılan yazılarda bazı backlinkler kullanılmaktadır. Google botlarının bu tarz yazılara karşı eğilimi daha üst seviyededir ve SEO çalışmalarında da kullanılan taktiklerden birisidir.

Tanıtım Yazıları Hangi Sitelerden Alınmalıdır?

Tanıtım yazılarınız, özgün içerikli ve ürününüze hitap eden, SEO puanı olarak sizden daha iyi bir sitede yayınlandığında web sitenize çekeceğiniz ziyaretçilerde de bir artış söz konusu olacaktır. Ancak bu konuda dikkat edilmesi gereken en önemli husus SEO çalışmalarında tanıtım yazıları başlı başına çok büyük bir önem de taşımamaktadır. Sonuç olarak SEO çok geniş bir algoritma topluluğudur ve birçok faktörün birleşiminden meydana gelmektedir. Ancak tanıtım yazılarınız ürününüzü, firmanızı veya web sitenizi tanıtabileceğiniz, size hitap eden bir web sitesinde paylaşıldığında hem SEO olarak size fayda sağlayacaktır hem de ürün satışınızı veya firmanızın pazardaki bilinirliğini daha üst seviyelere taşıyacaktır.

Tanıtım Yazısı Almak Ne Kadardır?

Tanıtım yazısı satışı yapan bazı siteler olsa da bu tanıtım yazısını kendi özgünlüğünüzle yazmanız Google botlarının sizin ürününüze, firmanıza veya web sitenize daha üst seviyelerde bakmasını sağlayacaktır. Çünkü Google için en önemli husus doğallıktır.

Tanıtım yazısından hiç anlamıyorsanız ve satın almak istiyorsanız tanıtım yazısı fiyatları, sitenin kalitesiyle birlikte değişmekte, kelime sayısına göre hesaplanmakta ve 100 kelimesi 1 TL ile 2 TL arasında da değişim göstermektedir.

Tanıtım Yazısı Fiyatları Nelerdir?

Tanıtım yazısı aldığınız sitenin kalitesine göre değişim göstermektedir. 10 TL den başlayan fiyatlarla birlikte tanıtım yazısı aldığınız sitenin SEO puanının yüksekliğine bağlı olarak 1000 TL hatta 2000 TL’ye kadar çıkmaktadır.

Size en son tavsiyemiz ve tanıtım yazılarının en önemli hususu, fiyattan kaçmamanız gerektiği ve tanıtım yazısı verdiğiniz sitenin kalitesinin üst seviyelerde olmasıdır. Google botlarının sitenize bakış açısının pozitif olması açısından büyük önem teşkil eden bu durumun yanısıra vereceğiniz tanıtım yazısında birden çok sayıda aynı backlinki vermeniz durumunda botların tanıttığınız ürününüz, firmanız veya web sitenizin yazısında doğallıktan öte daha çok reklam amaçlı yapıldığını fark etmesi sonucunda tanıtım yazınızın önemini kaybetmesi sizin Google arama sonuçlarından silinmenize dahil yol açabilir.


 • Tanıtım Yazısının Yararları Ve Zararları

  Bir çok web sitesinde gördüğünüz bu tanıtım yazıları bir çok yönden etkileri oldukça fazla…
Daha Fazla İlişkili Makale
 • Google Analytics Nedir?

  Google Analytics, web sitenize kullanıcıların ne şekilde ziyarette bulundukları, nereden g…
 • Backlink Nedir?

  Herhangi bir web sitesine, kendi ürün, firma veya web sitesinin linkinin verilmesine backl…
 • SEO Nedir?

  Açılımı Search Engine Optimization olan SEO’nun Türkçe meali arama motoru optimizasy…
Daha Fazla: Utku Akyıldız
 • Google Analytics Nedir?

  Google Analytics, web sitenize kullanıcıların ne şekilde ziyarette bulundukları, nereden g…
 • Backlink Nedir?

  Herhangi bir web sitesine, kendi ürün, firma veya web sitesinin linkinin verilmesine backl…
 • Web Sitesinde AMP Nedir?

  Hızlandırılmış mobil sayfalar olarak Türkçe’ye çevrilen AMP’nin açılımı, Accel…
Daha Fazla: Webmaster

Buna da Bakabilirsiniz:

Google Analytics Nedir?

Google Analytics, web sitenize kullanıcıların ne şekilde ziyarette bulundukları, nereden g…