Hem Android hem de iOS tabanlı cihazlarda, telefon ekranından video çekme olayı nasıl yapılır? Oynadığınız bir oyunu veya kullandığınız bir uygulamayı video olarak telefon ekranından kaydetmek için tercih edebileceğiniz uygulamalar bulunuyor.

Telefon ekranından video çekme konusunda önceleri JailBreak veya Root gibi işlemlere ihtiyaç duyuluyordu. Fakat günümüzde kullanılan uygulamaların birçoğu root veya JailBreak gibi işlemlere gerek kalmadan; sadece uygulama üzerinden mobil cihazda ekran görüntüsünü video olarak kaydetme imkanı sunuyor.

iPhone, Samsunsung, LG, Asus veya General Mobile gibi marka ve cihaz fark etmeden hem Android’de hem de iOS’da ekran videosu kaydetmek için kullanabileceğiniz çok sayıda uygulama bulunuyor. Bu yazımızda telefon ekranından video çekmek için gerekli uygulamaları ve uygulamalar hakkındaki açıklamaları okuyabilirsiniz.

AZ Screen Recorder

Hem Android hem de iOS tabanlı mobil cihazlarda çalışabilen AZ Screen Recorder, Google Play üzerinden 10 milyondan fazla indirilmiş durumda. Root işlemine gerek kalmadan, direkt olarak telefona indirip çalıştırabileceğiniz uygulama, süre sınırı olmadan yüksek çözünürlükte ekran videosu çekmenize olanak sağlıyor.

YouTube Gaming

”Oyuncular için oyuncularla büyüyen bir platform” olarak kendini tanıtan YouTube Gaming, YouTube sitesinin resmi uygulaması. YouTube kanalınız için telefon ekranından canlı yayın yapma veya video kaydetme özelliğine sahip olan YouTube Gaming, Türkiye için indirmeye kapalı durumda olmasına rağmen APK olarak indirilip kullanılabiliyor.

Shou

iPhone, İpad ve iPod Touch gibi cihazlarda sorunsuzca kullanılabilen Shou, JailBreak işlemine gerek kalmadan direkt olarak telefon ekranından video çekme özelliğine sahip. iOS 7.0 ve üzerindeki versiyonlarda çalışan Shou uygulaması, mobil cihaz ekranı üzerinden video kaydetme özelliğinin yanında video izleyip sohbet etmeyi de mümkün kılan bir sosyal platformdur.

Mobizen Screen Recorder

Ücretsiz olarak telefon ekranın video kaydetme hizmeti sunan uygulamalardan biri de Mobizen Screen Recorder. Kaydettiğiniz videoları basitçe düzenleme ve kayıt sırasında ön kamera görüntüsünü de dahil etme gibi özellikleri bulunan uygulamada 240p’den 1080p’ye kadar kaliteli videolar kaydetmeniz mümkün. Mobizen Screen Recorder uygulaması ile çektiğiniz videonun altına kolayca müzik ekleyebilirsiniz.

Telecine

Telefon ekranından tam ekran video kaydetmek için kullanabileceğiniz uygulamalardan biri de Telecine uygulamasıdır. Basit bir arayüze ve telefona kasmayan sistem gereksinimlerine sahip olan Telecine uygulamasını ücretsiz olarak Google Play’den indirebilirsiniz.

REC Screen Recorder HD

Telefon ekranından video ve ses kaydı özelliklerini bir arada barındıran REC Screen Recorder HD, kullanışlı bir arayüze sahip. Video kayıt için ayarlarınızı bir defa yaptıktan sonra aynı ayarlar üzerinden kayıt yapabildiğiniz için, tekrar tekrar ayarlamanıza da gerek kalmıyor.

 


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
  • Firefox Nightly Nedir?

    Firefox Nightly tam olarak nedir ve ne işe yarar? Normal Firefox uygulamasından farkı nedi…
  • LG G6 18:9 Ekran Oranı Nedir?

    Lg tarafından tanıtımı yapılan yeni Amiral gemisi G6 modelinde kullanılan 18:9 ekran oranı…
  • Cep Masaüstü Nedir?

    Samsung Galaxy S8 gibi Premium akıllı telefonlar performans bakımından ofis PC’lerinden da…
Daha Fazla: Akıllı Telefon

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…