Futbol Menajerlik oyunları arasında en çok oynanan oyunlardan biri olan Top Eleven oyunu Google Play’de meraklıları tarafından milyonlarca indirme aldı.

Top Eleven oyununda, bir takım kuruyorsunuz. Takıma istediğiniz ismi verip istediğiniz taktiklerde kullanabiliyor ve her sezon yeni transferler yapabiliyorsunuz. Oyunun en güzel özelliklerinden biri de maçlarınız gerçek zamanlı olarak her gün 1 lig maçı, eğer katılma hakkı kazandıysanız belirli aralıklarla şampiyonlar ligi ve kupa maçları yapıyorsunuz.

Her geçen gün Top Eleven oyununa yeni güncelleştirmeler yaparak oyuna karşı ilgi daha da artırılmaya çalışılıyor. Son olarak oyuna Federasyon Ligi eklenerek dünya çapında gruplar kuruyor ve takım halinde maçlar yapabiliyor ve grubunuzdaki kişilere oyuncu verebiliyorsunuz.

Top Eleven’da kurduğunuz takımdaki futbolcu yıldızları kullandığınız diziliş vermiş olduğunuz taktikler maçları kazanmanızda önemli rol oynuyor. Her oyuncunun farklı özellikleri olduğundan oyunculara özel yetenekler öğretebiliyor ve antrenmanlar yaptırabiliyorsunuz.

Oyuncuların takım için % kaç faydalı olduğunu oyuncunun üzerine tıklayarak görebilir ve oyuncunun bulunduğu bölgelere token karşılığında transferler yapabilirsiniz.

Top Eleven oynayıcılarının karşılaştığı en büyük sorunlardan biri takımlarının yenilmesi ve buna karşı uyguladıkları taktiklerin işe yaramaması. Yapmış olduğunuz diziliş ve vermiş olduğunuz taktikler eğer iyi değilse takımınız iyi bir performans sergileyemez ve karşı rakipten güçlü dahi olsanız yenilebilirsiniz.

Top Eleven’da En İyi Diziliş ve En İyi Taktik Nedir?

Top Eleven oyuncularının en çok merak ettiği konulardan biride ‘en iyi taktik hangisi?’ konusu. Top Eleven oyununda taktikten önce yapmanız gereken en önemli hamlelerden biri takımınızın oldukça dinlenmiş olması ve kondisyonla beraber morallerinin yüksek olmasıdır.

Kondisyonunuz düşük olursa eğer takımınız ne kadar iyi dizilişe sahipde olsa yenilmekten kaçamayacaksınız. İlk hedefiniz her zaman takım kondisyonunu %80’in üzerinde tutmanız olmalıdır. Takım kondisyonu büyük bir zafer için en önemli unsurlardan biridir.

Takımınızı güçlü ve yenilmez yapmak istiyorsanız kadronuzdaki oyuncuların yıldız seviyeleri yüksek olmalı, ve daha güçlü oyunculara sahip olmalısınız. Her sezon yenilenen oyuncu yıldızları için transferler yapmanız ve daha iyi oyuncuları takıma almanız gerekmektedir.

Oyuncu alırken dikkat etmeniz gereken konulardan biride, aldığınız oyunculardan MR ve ML pozisyonlarındaki kanat oyuncularının özel yetenekleri olanlardan transfer etmeniz takımınız için daha iyi olacaktır

En İyi Diziliş:

Takımınızın en iyi dizilişini yapmak ve yenilgi istemiyorsanız ilk olarak iyi futbolcular transfer etmeniz gerekiyor. Real Madrid’in kullandığı taktik olarak bilinen ve Top Eleven’da yenilmezlik taktiği olarak bilinen 4-4-2 taktiği ile daha çok zaferler kazanabilirsiniz ve futbolcularınız iyiyse eğer yenilgi almazsınız. Tabi gerçek futbolda olduğu gibi her taktiğin bir karşı taktiği vardır ve hiç bir zaman tam anlamıyla bu taktik en iyi taktik diyemezsiniz.

4-4-2 taktiğini uygulamak için gerekli pozisyondaki oyuncular;

Defans Hattında DL, DC, DC, DR pozisyonlarındaki özelliklere sahip oyuncuları almanız gerekmektedir.

Orta Sahada ML, MC, MC, MR pozisyonlarında oynayabilecek oyuncuları almanız gerekmektedir.

Forvet hattına ise ST, ST özelliklerine sahip 2 oyuncu alarak forvet hattını güçlendirebilirsiniz.

Aldığınız defans oyuncularında dikkat etmeniz gereken özellikler ise ; Defans oyuncularında özel yetenek olarak ‘Güçlü Defans’ özelliğinin olması defansınızı geçilmez hale getirecektir.

Orta saha oyuncularında ise: transfer yaparken özel yetenek olarak ‘Top Sürücü’ ve ‘Oyun Kurucu’ ‘Frikik Ustası’ özelliklerindeki futbolcular özellikler kanat oyuncularını durdurulmaz hale getirecektir.

Forvet oyuncularında ise: Alacağınız forvet oyuncularının istatistiklerine bakarak önceki yıl gösterdiği performansa bakarak alın ve özel yetenek olarak ‘Bire Bir Golcü’ yeteneğine sahip olmasına dikkat edin.

En İyi Takım Anlayışı:

Taktikler sekmesinden takım anlayışı kısmına girin ve;

Takım anlayışı olarak; Ofansif Stilini seçin
Pas Yönü; Her İki Kanattan
Press Tarzı; Kendi Sahanda Press
Top Çalma Tarzı; Normal
Pas Atma Şekli; Karışık
Markaj Tarzı; Bölgesel

ve alt kısımda bulunan kontra atak taktiği, Ofsayt taktiği uygula tiklerini işaretleyin ve penaltı kullanan oyuncuları, frikik kullanan oyuncuları, korner kullanan oyuncuları, takım kaptanını belirleyin.

Oyun içerisinde yenilgi durumuna düştüğünüz takdirde takım anlayışını değiştirebilirsiniz ve takım anlayışı olarak sert hücum veya farklı seçenekleri seçebilirsiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: İnternet

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…