Tüm Mali İşleri Üstlenen Yapay Zeka

Şirket muhasebesi gerçekten zor ve bir o kadar bilgi gerektiren bir iş. Gelir, gider, satış ve fatura gibi konuların yanı sıra işte de yeniyse kişi, bu durum oldukça sıkıcı bir hal alıyor. Ama bu işleri artık bilgisayar üstleniyor.

Smacc adlı sistem, 4 startup şirketi tarafından geliştirildi. Küçük ve orta ölçekli işletmelerin hesaplarını tutacak olan Smacc sisteminin arkasında, Cherry Ventures, Rocket Internet, Dieter von Holtzbrinck Ventures ve Grazia Equity şirketleri yer alıyor.

Yüksek güvenlik içeren sisteme şirketler girdilerini yüklüyorlar. Sistem girdileri okunabilecek bir formata dönüştürüyor, şifreliyor ve ilgili hesaplar altında sistematik bir şekilde topluyor. Ayrıca bu sistme fatura takibi, satış ve maaliyet hesabı, likidite hesaplama gibi işlemlerde yerine getirebiliyor. Ayrıca bu yapay zeka kendi kendine bir şeyler öğrenebiliyor. Örnek verecek olursak; faturlardaki kalemleri, toplamı ve vergi oranlarını doğrulayabiliyor. Belli ürünlerdeki oranları öğrendiğinde, sonraki ürünlerde ve işlemlerde uygulayabilmekte.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Teknoloji

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…