Kullanıcılarına sürpriz yapan Twitter, 140 karakterle sınırlandıran tweet karakter sayısını 280 karaktere çıkardığını açıkladı. Daha önce yaptığı test çalışmalarıyla 280 karakter sayısına çıkarılacağının sinyallerini veren Twitter, 9 Kasım cuma günü gelen güncellemeyle birlikte 280 karakter kullanarak tweet atma özelliğini tüm kullanıcılarına sundu.

Kullanıcılarının “Tweet” olarak adlandırılan gönderileri yazabildiği; Jack Dorsey, Noah Glass, Biz Stone ve Evan Williams tarafından 2006’da kullanıma açılan bir sosyal ağ olan Twitter, kullanıcılarının en çok şikayette bulunduğu konulardan birine çözüm üretmiş oldu.

“İnternetin SMS’i” olarak da adlandırılan Twitter, amacının hızını ve sadeliğini koruması amacıyla karakter sınırını uyguluyordu. Bu konuda amacına ulaştığını düşünen Twitter karakter sayısını hizmet verdiği tüm ülkelerde 280’e çıkararak kullanıcılarına bir nevi jest yapmış oldu. Ancak bu değişimin Twitter’ın kendisiyle özdeşleşmiş yapısında nasıl bir değişim göstereceği büyük merak konusu ve bu değişimin nasıl bir sonuca yol açacağını ise ilerleyen günlerde göreceğiz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Sosyal Medya

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…