Twitter Lite uygulaması nedir ve Ne işe Yarar? Son günlerde Lite uygulama sürümlerine Twitter’da katılmış durumda, Facebook Lite uygulamasından sonra Twitter Lite piyasaya çıkmış durumda.

Twitter Lite Nedir?

İnternet bağlantısı zayıf ya da yetersiz gelen kullanıcıların kullanımına yönelik olarak geliştirilmiş, ancak tüm hizmetleri de aynı şekilde alması sağlanan bir Twitter resmi uygulamasıdır.

Twitter Lite, mümkün olduğunca basitleştirilmiş ve en önemlisi çok az veri harcaması hedeflenmiş bir sürümüdür.

Aslında bu sürüm internet bağlantı hızları ve kotaları daha zayıf ülkeler için geliştirilmiş ancak, internette fazla veri harcamak istemeyen kullanıcılar tarafından da tercih edilmekte.

Twitter Lite Ne Kadar Veri Tasarrufu Sağlıyor?

Düşük veri harcaması en önemli özelliğidir, %70’e varan tasarruf etmesi mümkün olabiliyor ve bu sayede %30 daha hızlı Twitter kullanımı sunabiliyor.

Twitter Lite uygulamasında görüntüler ve videolar otomatik olarak açılmıyor ve resimler ilk başlangıçta bulanık olarak görüntüleniyor ve kişi isterse resimler telefona indiriliyor, buda önemli derecede bir veri tasarrufu sağlıyor.

Twitter Lite geliştirme aşamasında Google ile bir ortaklık söz konusu, buna göre, Android cihazlarda bildirimleri Twitter Lite ile sorunsuz olarak alabileceksiniz. Ancak aynı durum İos cihazlarda biraz farklı, ancak kısa bir süre içinde bunun ortadan kalkacağı düşünülüyor.

Kısacası, Twitter’da vakit geçirmek isteyip ama çok veri harcamak istemeyen için ideal bir sürüm olan Twitter Lite uygulaması kullanılabilir durumda.

Ancak Twitter Lite uygulaması bir indirilebilir bir uygulama değil, mobil web üzerinden erişilebilen bir hizmet, buna göre buradaki adresten mobil cihazınızdan erişerek kullanabilirsiniz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
  • Sosyal İmleme Nedir?

    Sosyal imleme, web sitesi sahiplerinin aşina olduğu bir kavramdır ve zaman zaman karşımıza…
  • Instagram Alışveriş Özelliği

    İnternet üzerinden alışveriş hacmi arttıkça, birçok popüler sosyal medya uygulaması, bu me…
  • YouTube Kullanmanın Püf Noktaları

    YouTube son yılların en çok kullanılan video izleme kanalı olarak biliniyor. Ancak kullanı…
Daha Fazla: Sosyal Medya

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…