Sosyal ağların en popülerlerinden olan Twitter kullanıcılarına büyük bir fırsat sunuyor. Twitter’da artık onaylanmış hesap sahibi olabilirsiniz. Tek yapmanız gereken onaylanmış hesap için başvuru yapmanız.

Twitter bugüne kadar açık mavi tik özelliğini yani onaylanmış hesap özelliğini sadece medya kuruluşlarına ve ünlü kişilere oyunculara açıyordu. Onaylanmış hesap açma oldukça zor olan bir durumdu.

Hesapların onaylandığı takdirde artık yanlarında mavi tik işareti çıkacak ve hesabınıza girenlerin sizin hesabınızın orijinal hesap olduğunu anlayacak.

Twitter’da Onaylanmış Hesap Açma

Twitter üzerinden onaylanmış hesap aç sekmesine girip,

• Twitter hesabınızı ilk olarak telefon numaranız ile doğrulamanız gerekiyor.
• Eposta adresinize gelen emaile tıklayıp onaylayın.
• Twitter hesabınızdaki bilgilerinizin doğru olması ve biyografinizin tamamen doldurulması gerekiyor.
• Size ait bir fotoğraf
• En önemlisi doğum tarihiniz. Doğum tarihinizi ekledikten sonra da gizlilik ayarlarından istediğiniz kişiler ile paylaşabilirsiniz.
• Herhangi bir web sitesinin adresinin bilgilerinizin arasında yer alması gerekiyor.
• Son olarak ise paylaşım yaptığınız bütün twettlerin herkes tarafından görülmesi gerekiyor. Bu yüzden gizlilik ayarlarından herkese açık yapmanız gerekiyor.

Bütün bu seçenekleri tamamladıktan sonra Twitter’a kimliğinizin taratılmış halini göndermeniz gerektiği belirtiliyor. Profilinizin neden onaylanması gerektiğini de göndereceğiniz bildiri ile belirtmeniz gerekiyor.

Twitter’i yaklaşık olarak 320 milyon kullanıcı aktif olarak kullanıyor ve bu kullanıcıların yalnız 187 bini onaylanmış hesaplar. Yapacağınız başvuruların onaylanmasının garantisi yok ancak Twitter bu özelliği tüm kullanıcılarına açmış durumda.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Sosyal Medya

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…