WhatsApp son zamanlarda haberi yapılan gizlilik politikası yüzünden oldukça eleştirilmişti zira gizlilik konusunda kullanıcıların bilgilerini Facebook ile paylaşacağını duyurmuştu.

Bundan böyle kullanıcıların bilgileri Facebook veritabanın da bulunacak. Söylenenler arasında bu bilgilerin insanlarla paylaşılmayacağı da yer alıyor fakat Facebook bir reklam çalışmasında bu bilgileri rahatlıkla kullanabilecek. Bu da doğru reklamı öne çıkaracak bir yenilik olacak. Genel olarak internet reklam ağlarında doğru reklam ve ürün deneyimi oldukça önemli bir hal aldı.

Peki bilgilerimi paylaşmak istemiyorsam?

Android için WhatsApp Bilgi Paylaşımı Kapatma

WhatsApp‘ı Android işletim sisteminde kullananlar, WhatsApp‘da Ayarlar –> Hesap sayfasına geliniz.”Hesap bilgilerimi paylaş” yazısını sayfanızın aşağısında görüyor olmalısınız, başındaki tik işaretini kaldırınız.

İşareti kaldırmak için tıkladığınzda karşınıza aşağıdaki yazı çıkacaktır.

“Facebook reklamları ve ürünleriyle ilgili deneyiminizi geliştirmek için WhatsApp hesap bilginizi kullanmak istemediğinize emin misiniz? Eğer “Paylaşma”ya dokunursanız, bu ayarı daha sonra değiştiremeyeceksiniz”

Yani artık bilgilerinizin Facebook veritabanıyla paylaşılmaması için “Paylaşma” butonuna tıklamak yeterli olacaktır.

iOS için WhatsApp Bilgi Paylaşımı Kapatma

iOS için, WhatsApp uygulamasını çalıştırdıktan sonra Ayarlar –> Hesap yolunu izliyoruz. “Hesap bilgilerini paylaş” yazısını sayfanın alt kısımlarında bulabilirsiniz. Android ile keza işlemler geçerlidir. Tiki kaldırıyoruz, karşımıza uyarı penceresi çıkıyor ve “Paylaşma” butonuna tıklayarak işlemleri bitiriyoruz.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Mobil

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…