Windows 10 ile gelen kolaylıklardan bir tanesi ise başlık çubuklarının çok kolay bir şekilde renke kavuşmasıdır. Windows 10 ile gelen bu özelliği yakından inceleyebilmek için hızlıca aşağıdaki yönergeleri okumaya başlayabilirsiniz.

Öncelikle Windows Ayarları’nın bulunduğu sayfayı aktifleştirebilmek için Başlat menüsüne tıklayarak akabinde çark ikonuna tıklayarak Windows Ayarları sayfasını açabiliriz. Windows Ayarları sayfasını açabilmek için bir diğer yol ise görev çubuğuna sağ tıklayarak çıkan seçeneklerden Ayarlar deyip akabinde sol menüden Ana Sayfa seçeneğine tıklamak.

Windows Ayarları sayfasına geldiysek buradan Kişiselleştirme diyerek Windows üzerinde yapabileceğimiz Kişiselleştirme ayarlarını görebiliyoruz. Sol menüden Renkler diyerek bizleri ilgilendiren bölümü önümüze getiriyoruz. Windows 10 Pencere Başlık Çubuğu Nasıl Renklendirilir?

Burada Tema Rengi başlığı altından seçeceğimiz renk ile sayfanın altında belirtilen seçenekler doğrultusunda belirli bölgelerde seçtiğimiz renk oluşacaktır. Bunu gözlemleyebilmek için bir adet tema rengi seçiyor ve hemen aşağısındaki seçenekleri inceliyoruz. Kendimize göre özelleştirebildiğimiz seçenekleri görebilirsiniz. Başlık çubuğunda renk göster başlığını aktifleştirerek pencere başlıklarını seçtiğimiz renge kavuşturabiliriz.

Aklınıza takılan kısımlar olursa yorum yazmayı sakın unutmayın.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: İşletim Sistemi

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…