Windows işletim sisteminde güvenlik duvarı ayrı bir önem taşımaktadır. İşlemlerimizi güvenlik altına almak için güvenlik duvarı bizlere oldukça yardımcı olmaktadır. Fakat bazen bilinmeyen bir programı engelleyerek, oyunlarımızdaki ağları engelleyerek işlerimizi aksatabilir.

Windows işletim sisteminde güvenlik duvarını kapatmak oldukça kolaydır. Windows’un tüm sürümlerinde genel mantığın aynı şekilde olduğunu da belirtmeliyim. Öncelikle başlat menüsünden Denetim Masasına giriş yapıyoruz. Buradan Sistem ve Güvenlik seçiyoruz(Denetim masasınının görüntüleme ölçütünü Kategori yaparak seçenekleri daha rahat görebilirsiniz.). Ardından Windows Güvenlik Duvarı seçeneğine giriş yapıyoruz. Ardından sol seçeneklerden Windows Güvenlik Duvarı’nı etkinleştir veya devre dışı bırak yazısına tıklıyoruz ve son işlem penceremize ulaşıyoruz.

Burada aşağıdaki resimden de görebileceğiniz gibi Windows Güvenlik Duvarı’nı Kapat (önerilmez) seçeneklerine tik koyuyoruz. Son olarak aşağıda yer alan Tamam butonu ile işlemlerimizi kaydetmiş ve uygulamış oluyoruz.

Windows Güvenlik Duvarı Nasıl Kapatılır?


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: İşletim Sistemi

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…