YouTube kanalı açıp video yayınlamak, günümüzde oldukça popüler hale geldi. Fakat kanal sahipleri bugünlerde ”Çoğu Reklam Veren İçin Uygun Değil” şeklinde bir sorunla karşılaşabiliyor ve para kazanmaları kısıtlanabiliyor. Son günlerde YouTube kanalları için sıkça karşılaşılan sorunlarından biri olan ”Çoğu Reklam Veren İçin Uygun Değil” uyarı ve uyarıyla ilgili çözümleri bu yazımızda bulabilirsiniz.

Öncelikle YouTube kanalınızdaki videolardan sorunsuz bir şekilde para kazanıyorsanız, videonun yanında yeşil dolar simgesi çıkıyor. Siyah bir dolar simgesi ve üzerinde çizik olduğunda ise videonun para kazanmaya kapalı olduğunu biliyoruz. Son zamanlarda üzerinde çalışan bir diğer proje ise sarı zemin üzerinde bulunan dolar işareti. Bu işaret 7 Ağustos 2017’de yapılan YouTube güncellemesiyle geldi ve son zamanlarda uygulamanmaya başlandı.

Sarı dolar işaretini yani Çoğu Reklam Veren İçin Uygun Değil uyarısını görüyorsanız, bunun anlamı; videonuzun sınırlı sayıda reklam aldığı veya hiç almadığıdır. Her Reklamveren İçin Uygun Değil notuyla da uyarılan bu videolar, YouTube’a göre bütün reklam verenlere uygun içerik ölçütlerini karşılamamaktadır.

Bu uyarı, direkt olarak videoyu yüklediğiniz zaman değil sonradan gelen bir uyarıdır. Uyarıyı kaldırmak için tek çözüm, manuel inceleme isteme seçeneğidir. Fakat bunun için ilgili videonun bir haftada 1.000 izlenimden fazla izlenim alması gerekmektedir. Aksi taktirde videonun inceleme isteği iptal edilmekte ve uyarı olduğu gibi kalmaktadır. Eğer uyarı gelen video çok izlenim alıyorsa, incelenmesi oldukça kısa sürüyor.

Bu uyarı genellikle; az sayıda cinsellik içeren videolara, oyun videolarına, dizi videolarına gelebildiği gibi bunlarla hiç ilgisi olmayan içeriklere de gelebiliyor. Yani neye göre uyarı geldiği tam olarak bilinmiyor. Fakat kullanıcılar bu sorunun genellikle küçük resim, açıklama veya etiketlerden kaynaklandığını belirtiyor. Videonuzdaki görseli, açıklamayı ve anahtar kelimeleri değiştirdikten sonra manuel inceleme isteği gönderdiğiniz zaman büyük ihtimalle uyarı kaldırılacaktır.

Henüz test aşamasında olduğunu düşündüğümüz uyarı sistemi, manuel inceleme isteği yoluyla büyük ölçüde kalkıyor.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Sosyal Medya

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…