YouTube son yılların en çok kullanılan video izleme kanalı olarak biliniyor. Ancak kullanıcılar YouTube’yi video izlemek için kullanırken oynat düğmesine basarak sadece videoyu başlatıyor. Aslında YouTube’nin bilinmeyen bir çok farklı özelliği mevcut. Bu özellikleri kullanarak artık YouTube’yi daha kullanışlı hale getirebilir ve Youtube uzmanı olabilirsiniz.

YouTube firması her geçen gün yeni özellikler ekliyor. Sizde artık videoyu oynat tuşuna basmaktan fazlasını yapabilirsiniz.

1. Televizyon Arayüzü: YouTube üzeriden adresin sonuna /Tv yazarak telefon ve televizyonlar için erişebileceğiniz farklı boyutlarda arayüz mevcut. Bu sekmeye girerek YouTube arayüzünde telefonların ekranları için daha kolay denetimlere ulaşabilirsiniz. YouTube TV arayüzüne girerek YouTube’yi artık uzaktan kontrol etme şansına sahip olabilirsiniz.

2. Klavye Kısayolları: Video izlerken mouse kullanmadan bir çok seçeneği klavye ile yapabilirsiniz. Space (boşluk) tuşu ile izlediğiniz filmi tıklayarak durdurabilir ve tekrardan başlatabilirsiniz. Home tuşuna basarak izlediğiniz videoyu tekrar başa alabilir veya End tuşuna basarak videonun sonuna gelebilirsiniz.

Videonun belirlediğiniz bir süresine klavyeden rakam tuşlarına basarak ulaşabilir ve sadece 5 tuşuna basarak videonun tam ortasına gelebilirsiniz. Klavyedeki yön tuşları ile de videoyu ileri veya geri alabilirsiniz.

3. Kanallar: YouTube üzerinden bir sanatcının kendine özel sayfasına ulaşma istiyorsanız veya sadece onun müziklerine ulaşmak istiyorsanız, sanatçının adını aratarak çıkan ekranda sanatçının adına tıklayarak onun sayfasına girebilir ve müziklerini dinleyebilirsiniz.

4. Akıllı telefonlarda veri tasarrufu: Akıllı telefonlarınızda internetinizin aşırı kullanılmasını önlemek için veri tasarufu modunu açarak videoların kalitesini düşürüp izleyebilir ve veri tasarrufu yapmış olursunuz. Bu ayarları etkinleştirmek için yapmanız gereken Ayarlar tuşuna basıp Mobil Veri Kullanımını Kısıtla seçeneğine tıklamanız yeterli.


Daha Fazla İlişkili Makale
Daha Fazla: Erman Güneş
Daha Fazla: Sosyal Medya

Buna da Bakabilirsiniz:

Spotify Alternatifi Uygulamalar Hangileri

En iyi online müzik dinleme ve indirme uygulaması hangisidir? Android veya İos için kullan…